Hayatta Çok Geç Öğrendiğimiz 10 Şey


1-Her Şey Geçicidir

Hayattaki her şey geçicidir. Güzellik, para, mutluluk; her şey geçicidir. Bir şeyin sonsuza kadar sürmesini ne kadar istediğimiz önemli değil, sonunda sona erecektir.

2-Hayattan Zevk Almayı Unutma

Bu tavsiye çok basit geliyor ancak çoğumuzun gerçekten hayatlarımızdan zevk almamız gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor.

3-Şikayet Etmeyi Durdurun

Pek çok insan küçük, gündelik şeylerden şikayet ediyor. Hava durumu, trafik veya yemeğin kalitesinden şikayet edebilirler.

4-Korkusuz Yaşa

Bir şeylerden korkmanın ve yapmak istediğimiz şeyi yapmaktan bizi alıkoymalarına izin vermenin faydası yok. Çoğu zaman korku aklımızdadır.

5-Aile Arkadaşlardan Daha Önemlidir

Gençken arkadaşlarımız bizim için dünya demektir. Cuma gecesini dışarıda geçirmek için aile yemeğinden vazgeçmeyi tercih ederiz. Ama günün sonunda sizi kayıtsız şartsız seven ailenizdir. Okuldan mezun olduğumuzda, iş değiştirdiğimizde ve erkek-kız arkadaşlardan ayrıldığımızda arkadaşlar gelir ve gider. Ama ailen sonsuza kadar seninle.

6-Para Mutluluğu Satın Alamaz

Para mutluluğu satın alamaz” muhtemelen daha önce duymuş olduğunuz eski bir sözdür. Para hayattaki pek çok şeyi almamıza yardımcı olabilir. Ancak para aşkı satın alamaz.

7-Başkalarını Değiştirmeye Çalışmayın

Amerika Birleşik Devletleri’nde evliliklerin % 50’si boşanmayla sonuçlanıyor. Bir gün kötü veya olgunlaşmamış davranışlardan kurtulacaklarını umuyorlardı. Diğerleri yeterince sevgi ile eşlerinin sahip olduğu sorunları gerçekten değiştirebileceklerine veya “düzeltebileceklerine” inanıyordu.

8-Kendinize Sevgi ve Saygı Gösterin

Çevrenizdeki insanlar tarafından kötü muamele görüyorsanız kendinize bunun nedenini sorup durmayın. Sizin kim olduğunuza dair zihinlerinde zaten önyargılı olduklarını hatırlatın.

9-Bir Ömür Gerçekten O Kadar Uzun Değil

Kesinlikle en önemlisi hayatın maalesef düşündüğümüz kadar uzun olmamasıdır. Her gece en az sekiz saat uyuduğumuzu düşündüğünüzde günde sekiz saat işteyiz ve belki de işe gidip geliyorsunuz, bu bizim gerçek benliğimize ulaşmamız için çok az zaman bırakıyor. Ve biz yaşlandıkça zaman çok daha hızlı geçiyor gibi görünüyor.

10-Ne Demek İstediğinizi Söyleyin

Bazen insanlar ne söylemek istediğimizi anlamıyor. Sonra bizim kötü olduğumuzu düşünüyorlar. Ama aslında değiliz. Her şeyi açıkça anlatmalıyız.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Mutlaka Okumalısın

Kendinizi Geliştirmek Neden Zordur?

Lütfen aşağıdaki resme bakın. Çim bir tarlada yıpranmış bir yolda yürüyen bir adam görüyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir