Hayatınızı Değiştirebilecek Alışkanlıklar

Life - Habit - Alışkanlıklar
Sabah bir bardak su için

8+ saatten fazla su veya herhangi bir sıvı içmediğinizi hayal edin. Uyuduğumuzda böyle olur. Yani her sabah susuz kalıyorsun. Araştırmalar her sabah bir bardak su içmenin metabolizmanızı ateşlediğini ve ayrıca vücudunuzdaki toksinleri attığını gösteriyor. Bu benim güne başlamak için ilk kuralım. Bir bardak su kesinlikle size iyi bir başlangıç ​​sağlayacaktır!

Minnettar Olun

Yaşadığınızı unutmayın! Birçoklarının başarmaya can attığı bir hayatla ayrıcalıklısınız. Gününüz istemediğiniz bir şekilde başlarsa üzülmeyin. Çevrenizde olup biten diğer olumlu şeyleri düşünün. Ne olursa olsun minnettar ol!

Uyumadan önce yapılacaklar listenizi oluşturun!

Yatmadan önce her zaman ertesi gün yapılması gereken önemli görevlerin bir listesini yaparım. Bunu yapmak size bir amaç ve planladığınız şeyi yapmak için bir destek sağlayacaktır. Hedeflerinize ulaşmak için gerçekçi planlar yapmaya başlayın ve her zaman daha iyi sonuçlar elde edin!

Egzersiz

İyi günlük alışkanlıklar söz konusu olduğunda egzersiz kimsenin inkar etmediği bir şeydir. Her gün egzersiz yapmak pozitif ve sağlıklı kalmanın en iyi yollarından biridir. Egzersiz daha iyi görünmenize, hastalıkları önlemenize, zihinsel huzura erişmenizi sağlar. Her gün ağır ağırlık kaldırmanıza gerek yok. Haftada 3-5 gün egzersiz yapmak da formunuzu koruyacaktır.

Sağlıklı kahvaltı

Kahvaltı bütün gün sizin için yakıttır. Kötü yiyeceklerle kahvaltınızdan ödün vermemelisiniz. Kahvaltı için temel formül: Karbonhidratları proteinlerle eşleştirin. Karbonhidratlar vücudunuza başlamak için enerji verir ve beyninize gün içinde alması gereken yakıtı verir. Ayrıca egzersiz yapmak da kalori yakar. Vücudunuza yakıt sağlamak için dengeli beslenmeniz şarttır!

Uyku

Önerdiğim şey 8+ saat uyku. Daha az uyumanın sizi üretken yaptığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz !! Uyku, vücudunuz için en verimli çalışmalardan biridir. Hafızanıza yardımcı olur, daha hızlı kararlar almanızı sağlar, tükenmişlikleri önler vb.

Bir kişiye her gün yardım edin!

Her gün en az bir kişiye farklı şekillerde yardım edin. Bir kişiyi selamlayabilir ve sağlığı hakkında soru sorabilir, yaşlı bir adamın ağır bagajını taşıyabilir, ihtiyacı olanlara sadaka verebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz!

Hayatını değiştirmek kolay bir iş değil. Alışkanlıklarınızı yavaşça değiştirmek için adanmışlık ve zaman gerekir. Hayatınızı değiştirmek için yapabileceğiniz binlerce şey var. Her zaman başkalarının hayatlarında bir fark yaratmaya çalışırım. İnsanları mutlu gördüğümde bu bana daha fazlasını başarmam ve daha fazlasını bilmem için bir destek veriyor!

Mutlaka Okumalısın

Hayatta Çok Geç Öğrendiğimiz 10 Şey

1-Her Şey Geçicidir Hayattaki her şey geçicidir. Güzellik, para, mutluluk; her şey geçicidir. Bir şeyin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir