Merhaba Dünya

Merhaba Dünya! #HelloWorld

‘’Merhaba Dünya’’ yazmak her şeyin başlangıcında olduğunuzu sonuna kadar hissettiriyor.

Google ve diğer arama motorlarına uyumlu ve kullanıcıların beğeneceği on numara blog hazırlamak. Düzenlenecek bir sürü ayar, kaliteli içerik üretimine başlamak.

Yeni doğan bebekler dünyaya ağlayarak gelirler, yeni bloglar ise ‘’Merhaba Dünya’’ yazısıyla gelir. Bu başlıkla var olduklarını hissedersiniz.

Önceki blog denemelerimde doğru düzgün başarıya ulaşamadım. Adam akıllı içeriğim olmadığı ve standardımı oluşturamadığım için ziyaretçim çok azdı. Kendimi yeterli bulmadığım ve ziyaretçi sağlayamadığım için tüm denemelerimde başarısız oldum.

İtiraf: Blogu açtığım zamanlarda, birkaç gün sonra en iyi olmak istiyordum. Sabır olmadığı zaman süreklilik sağlanamıyor. Sonuç olarak: Silinen ve başarısız blog denemeleri, boşa giden zaman ve maddi kaynaklar…

Neden tekrar buradayım?

 • Düşüncelerimi özgürce anlatabildiğim bir ortam fikri o kadar güzel ki… Özgürlüğün büyüsüne kapılıyor insan… Blog yazmak, özgürlüktür! Ve özgür olduğumu hissetmek için buradayım.
 • candirgen.com’un kapalı kaldığı zamanlarda etrafıma baktım da herkes iyi veya kötü blog tutuyor. Kişisel olarak başlamış olmaları önemli değil, kaliteli olarak içerik üretip başarı sağlıyorlar. Hem de devamlılığını sağlayarak on binlerce ziyaretçi çekiyorlar. Hırs yaptığımı sizden saklamayacağım dostlar…

Hangi kategoride neler yazacağım?

 • WordPress
  WordPress kullanıcıları için eklentiler, temalar ve WordPress’e dair her şey.
 • Seo
  SEO ipuçları ve teknikleri hakkında her şey bu kategoride yer alacak.
 • Blog Yazarlığı
  Blog yazarlığı ile ilgili ipuçları, tüyolar, blogunuzdan para kazanma yöntemleri, ziyaretçi arttırmanın yolları ve blog yazarlığıyla ilgili birçok içeriğe yer vereceğim.
 • Kitaplar
  ”Fazla okuma kafayı yiyeceksin” diyenlere inat kitap yorumları; roman, psikoloji, deneme, kişisel gelişim ve daha birçok kategoride kitap önerisi. Yazarlar, alıntılar ve kitapla ilgili her şey.
 • Filmler
  “Benim hayatım film” ”İzleyecek vaktim yok” deyip izlemeyenlere inat filmler, fragmanlar, oyuncular, kaliteli film önerileri.
 • Faydalı Bilgiler
  Tüm faydasız bilgilere inat faydalı bilgiler; Tarih, Bilim ve daha birçok konuda genel kültürünüz için faydalı bilgiler yer alacak.
 • Eleştiri
  Güncel konular başta olmak üzere neye eleştirim varsa hepsini bu kategoride yazacağım.
 • Google
  Dünyanın en büyük arama motoru hakkında içerikler bu kategoride yer alacak. Google Algoritmaları, Search Console, Adwords, Araçlar, Cezalar ve daha fazlası…
 • Teknoloji
  Güncel teknoloji haberleri, teknoloji alanında yaşanan birçok değişim ve yenilik bu kategoride yer alacak.

Şimdilik içerik üreteceğim kategoriler bunlar olacak.

Beni sık sık ziyaret edip, abonelik listeme kaydolursanız başlangıç için teşvik etmiş olursunuz. Yorumlarınızla renk katmanız dileğiyle… Selam olsun herkese…

35 Yorum Var

 1. blank
  Hamza Şamlıoğlu

  Hadi hayırlısı olsun 🙂 Merakla teknoloji yazılarını bekliyorum.

 2. blank

  Çok sevindim sizi tekrar burada gördüğüme. Geçmiş yıllardaki paylaşımlarınızı takip ederdim; sıkı bir takipçinizim. Paylaşımlarınız gerçekten kaliteliydi; aynı çizgide ilerlemiz dileğiyle.

 3. blank

  Hayırlı olsun Can. Güzel içeriklerini bekliyoruz o zaman. 😉

  • blank

   Yazılarım Word belgesinde yayınlanmayı bekliyor. İçerik konusunda eskiye nazaran daha dolu olacak. Yeni kullanıcıları hedeflediğim için basit içeriklerden başlayarak vites arttıracağım. İnşallah başarı sağlarım.

 4. blank
  Oğuz Veli Yavaş

  Tekrar hayırlı olsun 👊

 5. blank

  Hayırlı olsun. Umarım farklı ve değişik yazılar ile takip edilen bir blog olsun. Tekrar hoşgeldin 🙂

 6. blank
  Çağrı Mustafa Alkan

  Yeniden dönmen sevindirici Can. Güzel içeriklerle “Merhaba” demeye devam edeceğine inanıyorum.

 7. blank

  Site açma konusunda beni her zaman destekleyen dostum, tekrar hoş geldin. Senin sayende ben de gaza gelirim umarım. 🙂

 8. blank

  Güzel yazı… “Faydalı Bilgiler” kategorisini elersek daha iyi olabilir bence. Neticede paylaşacağımız her şeyin, birilerine faydası vardır. Konuyu o kadar genellemesek mi?

  Naçizane.

  İyi bloglar Can

  • blank

   Diğer kategorilerden bağımsız ”Faydalı Bilgiler” paylaşacağım için böyle bir kategori açma gereksinimi duydum. Örneğin; evimi karıncalar bastı. Evimi karıncalardan kurtarmak için türlü denemelerde bulundum ve başarılı oldum. Bunu yazıya aktarıp sitemde paylaşmak istediğimde hangi kategoride paylaşabilirim hocam?

 9. blank
  Ahmet Çetintaş

  Hayırlı olsun Can. Umarım başarılı bir blog olacaktır.

 10. blank

  Blog yazmaya tekrar başlaman “bloğun öneminin bilincinde olan ve sayısı gittikçe azalan bizler için” umut verici; tebrik ederim. Bu ikinci blog yazarlığı deneyiminin tutkuya dönüşmesini dilerim.

 11. blank

  Hayırlı olsun Can. Tekrar blog yazmayı bırakmaman dileğiyle…

 12. blank
  Blog Danışmanı

  Merhaba Can,

  Tekrardan hoş geldin blog dünyasına. Umarım pes etmeden bu serüvene devam eder farklılık yaratırsın. Nacizane fikrim her zaman daha niş alanlarda ve kendini iyi hissettiren alanlarda makale yazman. Şimdiden iyi bloglamalar diliyorum. Yardımım dokunabilecek her konuda yazabilirsin.

  • blank

   Hoş bulduk hocam. Niş alanlarda yazma olayı beni fazla sınırlıyor. ”Kişisel blog” öncesi niş alanlarda sitelerim oldu. Fakat bir yerden sonra gerçekten tıkanıyorum. Çeşitliliği arttırarak ama daldan dala atlamadan devam etmek istiyorum. Teşekkürler.

 13. blank

  Merhaba,

  Arkadaşı uzun yıllardan beri tanırım kendisinden birçok konuda farklı detaylar öğrenmişliğim vardır. Sağolsun yardımını ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen bir yapısı var. Bu noktada tekrardan yazılarını da takip etmek benim için iyi oldu. Geri döndüğüne gerçekten sevindik. Umarım yazmayı hiç bırakmazsın. Sevgiler, saygılar.

 14. blank

  Hayırlı olsun.. Tema çok güzelmiş adı ne acaba?

 15. blank

  Hayırlı olsun. Düzenli içerik üreterek bol trafikli günlere ulasip istedigin duzeye gelmen dilegiyle.

 16. blank

  Merhaba,
  Öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum.
  Bana iletişim bölümünden mail göndermişsiniz fakat mailinizi az önce gördüm. Gönderdiğiniz mail spam kutusuna düşmüş, postaları temizlerken denk geldim.
  Sizinde itiraf ettiğiniz gibi blog yazmak ve başarılı olmak sabır, azim gerektirir. İnşallah kaliteli ve özgün içerikler üreterek başarılı olursunuz.
  Her şey istediğiniz gibi olur umarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir