Ana Sayfa / Eleştiri / Yeni Zelanda’daki Terör Saldırısı

Yeni Zelanda’daki Terör Saldırısı

Yeni Zelanda
15.03.2019 tarihinde Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında Müslüman kardeşlerimize bir terör saldırısı düzenlendi. Şu ana kadar 49 Müslüman şehit oldu. Yaralı sayısı ise 48 olarak ifade ediliyor. Şehit sayısı maalesef artabilir.

İslam ve Müslüman karşıtı İslamofobik söylemlerin sapık ve canice bir ideolojiye dönüştüğüne defalarca şahit olmuştuk. Bu yaşanan olay gösterdi ki; İslamofobik söylemler asla ve asla hafife alınmamalıdır. İslamofobik söylemlerde bulunanlar fiiliyata geçip insanları gözünü kırpmadan katledebiliyor.

Müslüman aleyhtarı fikirlere ve takıntılara sahip olan Brenton Tarrant adlı orospu çocuğu bu vahşetin ardından birde sözde 74 sayfalık manifestosunu açıkladı. Saldırganın yayımladığı manifestoda Türklere yönelik inanılmaz tehditler de yer alıyor.

“Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında.’’

“Ama Boğaz’ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz.”

“Konstantinopolis’e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak” diyor.

Yeni Zelanda'daki Terör Saldırısı

732 tours (Endülüs Emevileri’nin Paris’in güneyinde franklara yenilmesi ve Avrupa’daki ilerleyişinin durması)

1683 Viyana (Osmanlı’nın Avrupa’dan çekilme sürecinin başlaması)

turcofagos (Türk yiyici)

Miloş Obiliç (Kosova Meydan Muharebesi’nde Sultan Murat’ı zehirli hançerle öldüren Sırp askeri)

Türk ve Müslüman düşmanı olduğu konusunda umarım aklınızda bir soru işaret kalmamıştır! Adamın silahında bunlar yazıyordu!

Brenton Tarrant ve onun zihniyetindeki orospu çocukları anca Yeni Zelanda’da borusunu öttürür. Türkiye’de adamın götünden kan alırlar. Sen ve senin zihniyetindekiler o silahla İstanbul’da Camii basmaya kalkın bakalım. Başınıza neler geliyor görelim…
Yeni Zelanda'daki Terör Saldırısı

Nefretin, terörün dili, dini, ırkı ve mezhebinin olmadığını gösteren bir insan katliamı yaşadık. Bir insan böyle bir katliamı nasıl yapabilir abi? Bir insana bunu nasıl yaptırabiliyorlar aklım almıyor. Bunun bireysel eylem olmadığını anlamak için ultra zeki olmaya gerek yok. Bu orospu çocuğu 74 sayfalık manifestoyu yazabilecek kalibrede değil. Avrupa’daki ırkçılar olmak üzere ilginç bağlantıları var. Bağlantıları hakkında net yorum yapmak için henüz erken. Ayrıca manifestoyu tamamen paylaşacak halim yok. Onun propagandasına alet olmayacağım! (Sadece bizi ilgilendiren ve medyaya yansıyan kısımları alıntıladım)

Ben Shapiro‘nun bu olay hakkında güzel bir tweeti var.

Saldırganın ismini paylaşmayın.
Saldırının videosunu paylaşmayın.
Saldırganın manifestosunu paylaşmayın.
Toplu katliamcılar ün ve ilgi ararlar. Onları bunlardan mahrum bırakın.

Yeni Zelanda’da Nur Camii’nde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım bu tarz katliamlar bir daha yaşanmaz…

Mutlaka Okumalısın

Okumak - Çok Okumak - Okumanın Zararları

Her Boş Vakitte Okumak Üzerine Eleştiri !

Arthur Schopenhauer “Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine” adlı eserinde “her boş vakitte okumak insanı ahmaklaştırır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir