WordPress Yazılarında İki Yana Yasla Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yazıları İki Yana Yasla Kısa Yolu

WordPress ekibi, WordPress 4.7 “Vaughan” güncellemesi ile wordpress iki yana yasla özelliğini ilginç bir şekilde kaldırmıştı. Kullanım kolaylığı sayesinde WordPress klasik editörden yazılarımı iki yana yasla yaparak çok şık bir görünüm elde ediyordum. Güncelleme sonrası mecburen iki yana yasla kısa yolunu kullanmak zorunda kaldım. Sizlerde benim gibi şık bir görünüm elde etmek için iki yana yasla özelliğini kullanmak istiyorsanız bu yazı tam size göre…

WordPress iki yana yasla özelliğini kullanmak istiyorsanız sizlere birden fazla seçenek sunmayacağım. Diğer sitelerde verilen kodlar WordPress 5.0 sürümünde hata veriyor. Klasik editör eklentisi kurulu olsa dahi temanızın fuctions.php dosyasına o kodları asla eklemeyin. 503 iç sunucu hatası alabilir ya da sitenizin hantal çalışmasına neden olabilirsiniz.

WordPress geliştiricileri her ne kadar klasik yazı editöründen iki yana yasla seçeneğini kaldırsa da, yeni yazı eklerken kullanılan klavye kısa yolları arasından iki yana yasla seçeneğini kaldırmamışlar. Yeni yazı yazarken klasik editörünüzde yer alan soru işaretine tıkladığınızda aşağıda gördüğünüz gibi iki yana yasla klavye kısa yolu hala aktif görünüyor.

WordPress İki Yana Yaslama Kısa Yolu

Yazınızı yazdıktan sonra tüm yazıyı seçin ve sonrasında Shift + Alt + J tuşlarına aynı anda basın; göreceksiniz ki tüm yazılarınız iki yana yaslanmış olacak.

Her yazıda bununla uğraşamam diyorsanız TinyMCE Advanced adlı eklentiyi kurabilirsiniz. Eklentiyle beraber eskisi gibi WordPress iki yana yasla seçeneği geliyor.

Mutlaka Okumalısın

WordPress Abonelik Eklentisi

Email Subscribers & Newsletters – WordPress Abonelik Eklentisi

Bu yazımda tüm projelerimde kullandığım Email Subscribers & Newsletters eklentisinden kısaca bahsedeceğim. Bu yazı eklenti …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir