WordPress Unutulan Admin Şifresini Değiştirme

Wordpress- Admin Şifresi Değiştirme
Bu yazımda acemilik döneminde çok zorluk çektiğim bir konudan bahsedeceğim. Sizlerde benim gibi zorlanmayın diye bu yazımda wordpress admin şifresi değiştirme konusunda size yardımcı olacağım.

Yeni site kurmuşum. Ayarlar vs. ilerliyorum. Lan şu şifre çok kolay dur otomatik zor oluşturayım dedim. Tam oluşturdum ve onaylaya bastım. Aman tanrım şifreyi kopyalamayı unutmuşum. Şifremi unuttum da işe yaramıyor. Malum mail ayarları, smtp ayarları yapılı değil. Acemilik döneminde çok zorluk çektiğim bir konuydu.

Mail gelmiyor. Ne yapsak ne yapsak ??

Mecbur phpmyadmin aracılığıyla değiştireceğiz.

Plesk, cPanel, Directadmin artık hangi yönetim panelini kullanıyorsanız giriş yapın. Kontrol panelini açtığınızda Veritabanları adında bir bölüm görürsünüz. Veritabanı içerisine girince phpmyadmin alanına tıklayın.

Açılan phpmyadmin sayfasının sol tarafında veritabanı ön eki_users – wp_users olacak. Users olan tabloya tıklayın.

Admin kullanıcı adının user_pass kısmının md5 ile şifrelendiğini görüyorsunuz. Bu md5’i aşağıda size verdiğim md5 ile değiştirmeniz gerekiyor.

$1$gAWzXsJ0$rmE8dbHfx7OnHJpC4m09h0

Bunu kopyalayıp user_pass tablosu içerisindeki ilgili kullanıcının alanına yapıştırın. Artık ilgili şifre 123456 oldu.

123456 ile wordpress admin paneline giriş yapabilirsiniz. Yeni şifrenizi panele giriş yaptıktan sonra tekrar değiştirmeyi unutmayın.

Mutlaka Okumalısın

WordPress - Güncelleştirme Sonrası Bildirimi Devre Dışı Bırakmak

WordPress’te Otomatik Güncelleştirme Sonrası E-posta Bildirimi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WordPress otomatik güncelleştirme sonrası e-posta bildirimini devre dışı bırakmak istiyor musunuz? Varsayılan olarak güvenlik güncelleştirmelerinden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir