WordPress Quicklink Eklentisi | %100 Garantili Hızlandırma

%100 Garantili Hızlandırma - WordPress Quicklink
WordPress Quicklink
, Google Chrome Labs tarafından web sitenizde sayfa yükleme süresini azaltmayı amaçlayan ilginç ve çoğu Türk kullanıcı tarafından bilinmeyen bir projedir.

Bu eklentiyi Türkiye’de ilk olarak sizlere tanıtıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. İlerleyen zamanlarda proje geliştikçe daha çok insana ulaşacak ve herkes tarafından biliniyor olacak.

Yavaş bir sayfada gezinmek korkunç bir deneyim sunar. En iyi duruma getirilmiş – optimize edilmiş siteler bile bir sonraki sayfaya geçmek için birkaç yüz milisaniyeye ihtiyaç duyar. Sunucunuzla iletişim kurmadan gezinme hızını önemli ölçüde hızlandırabilseydiniz ne kadar güzel olurdu değil mi? Quicklink bunu sizin için ücretsiz olarak yapmaktadır!

Proje, WordPress sitelerinde bir eklenti olarak hazırlanarak (Quicklink for WordPress) daha kolay hale getirildi. Resmi WordPress sitesinden indirilebilen eklenti Google Chrome Labs dışında wpmunich, Hendrik Luehrsen ve Weston Ruter gibi katılımcılar ile geliştirilmektedir.

Her ne kadar geliştiricileri birden fazla olsa da bu eklenti Google Chrome Labs tarafından yapılan çalışmaları temel almaktadır.

WordPress Sitenizde Neden Quicklink Eklentisi Kullanmalısınız?

Sayfa yükleme süresini azaltmak, web site performansını ve verimliliğini artırmanın en önemli yönlerinden biridir. Sayfa yükleme süresi kullanıcı deneyimini ve SEO gibi diğer unsurları etkileyen önemli bir faktör haline geldi. (WordPress Site Hızını Arttırma Yolları – WordPress Hız Rehberi )

Quicklink eklentisi, kullanıcı sonraki sayfalara gittiğinde sayfa yükleme süresini azaltmaya çalışacak şekilde hazırlandı. Kullanıcılar sayfanızda gezinirken yükleme süresini azaltmaktadır.

Görünüm penceresindeki bağlantıları algılar, tarayıcı boşta kalana kadar bekler ve bu bağlantıların eklentide gömülü bir javascript kütüphanesiyle hızlı açılmasını sağlar.

Javascript kütüphanesi ayrıca kullanıcının yavaş bir bağlantıda olup olmadığını veya cihazda veri koruyucunun etkin olup olmadığını kontrol eder.

Javascript kütüphanesinin Github sitesinde nasıl çalıştığını gösteren teknik açıklamayı okuyabilirsiniz.

Quicklink Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

# Quicklink eklentisini indirin ve yükleyin. (WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?)

# Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra hemen çalışmaya başlar. Şu an eklenti için ayar veya ek yapılandırma yoktur!

Quicklink Eklentisi Hakkında Düşüncelerim

# Bu eklentinin arkasındaki fikri gerçekten ilginç ve yararlı bulduğum için yazıyı hızlı bir şekilde yayınladım.

# Genel olarak kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştirebileceği için sayfa yükleme sürelerini azaltan projeleri her zaman arar ve bulurum. Bulduğum zaman denemekten kaçınmam.  Olumlu deneyimlerimi ise insanlarla paylaşmayı çok severim.

# Premium Fastest Cache eklentisi kurulu olan bir sitem var. 3 saniyede açılıyor. Quicklink eklentisini yükledikten sonra 2 ila 2,5 saniye arasında açılmaya başladı.  İnanılmaz etkili bir eklenti olduğunu %100 garanti ediyorum. Test edildi, onaylandı…

# Bilmeniz gereken en önemli şey; bu eklenti CACHE eklentilerinin yerini kesinlikle tutmaz. Quicklink eklentisi hali hazırda kullanmakta olduğunuz önbellek eklentileri ile birlikte kullanıldığında performansı artırır.

# Quicklink sizin için bir sunucu önbelleği oluşturmaz. Optimizasyon ve hız kazancı yalnızca kullanıcının tarayıcısında gerçekleşir. Quicklink’i bir önbellek eklentisi ile birlikte kullandığınızda sunucunuza gereksiz yük bindirmeyecektir.

Eklentiyi denedikten sonra ilginç bir şey bulursanız bana bildirmekten çekinmeyin.

Mutlaka Okumalısın

WordPress Abonelik Eklentisi

Email Subscribers & Newsletters – WordPress Abonelik Eklentisi

Bu yazımda tüm projelerimde kullandığım Email Subscribers & Newsletters eklentisinden kısaca bahsedeceğim. Bu yazı eklenti …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir