WordPress Otomatik Kaydetmeyi Kapatma

WordPress Otomatik Kaydetmeyi Kapatma - WordPress
WordPress’te bir yazıyı güzel güzel yazarken ya da düzenlerken güzelim beyaz sayfa üzerine yazdığım her şey ve yaptığım tüm değişiklikler 60 saniyede bir otomatik olarak kaydediliyor. Buna resmen ayar oluyorum. Hem yazma konsantrasyonumu bozuyor hem de veritabanına gereksiz veri yükleyerek şişiriyor. Sizde benim gibi otomatik kaydetmeden nefret ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımda wordpress otomatik kaydetmeyi nasıl kapatacağınızı öğreteceğim.

WordPress kök dizininizde bulunan wp-config.php dosyasını açın ve aşağıdaki kodu ekleyin.

define('AUTOSAVE_INTERVAL', 300 ); // seconds
define('WP_POST_REVISIONS', false );

Bu kod wp-config.php içerisindeki ‘ABSPATH’ üzerine eklenmelidir; herhangi bir yere eklerseniz çalışmaz.

Aşağıdaki kod kaydedilecek tüm revizyonları devre dışı bırakacak ve aynı zamanda otomatik kaydetme aralığınızı 60 saniyeden 300 saniyeye çıkaracaktır. Bu sayede yazınız her dakika yerine her 5 dakikada bir otomatik olarak kaydolacaktır. 300 saniye size az ya da fazla geliyorsa kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Yukarıdaki verdiğim kod daha önce veritabanınıza kaydedilen geçmiş revizyon – taslakları silmez. Önceki tüm revizyonları – taslakları silmek için PHPMyAdmin‘i ziyaret etmeniz ve aşağıdaki SQL sorgusunu çalıştırmanız gerekir.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

Mutlaka Okumalısın

WordPress - Güncelleştirme Sonrası Bildirimi Devre Dışı Bırakmak

WordPress’te Otomatik Güncelleştirme Sonrası E-posta Bildirimi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WordPress otomatik güncelleştirme sonrası e-posta bildirimini devre dışı bırakmak istiyor musunuz? Varsayılan olarak güvenlik güncelleştirmelerinden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir