WordPress İnternet Sitesi Kurmak: Blog, E-Ticaret, Kurumsal

WordPress Eğitimi - Udem WordPress Eğitimi

Kod bilmeye gerek olmadan WordPress ile istediğiniz türde siteyi nasıl yapacağınızı öğrenmek ister miydiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz… Bugünkü yazımda Fikret Tozak tarafından hazırlanan “WordPress İnternet Sitesi Kurmak: Blog, E-Ticaret, Kurumsal” adlı udemy eğitimden bahsedeceğim. Ayrıca yazının sonunda size güzel bir sürprizim olacak. 😉

WordPress ile ilgilenen herkes Fikret Tozak hocamızın sitesine mutlaka göz atmıştır. Bilen bilir WPOKULU. Kendisini Türkiye’nin dört bir yanında WordPress hakkında eğitimler verip konferanslar düzenliyor. İnstagram hesabına göz atarsanız hangi üniversitelerde eğitimler verdiğini görebilirsiniz. Bilgisi ve kalitesi WordPress camiası tarafından bilinen bir gerçek. Zaten bu söylediklerim gerçek olmasaydı en çok satan udemy eğitiminde 7.376 kayıtlı öğrencisi bulunmazdı. Eğitimi satın alanların verdiği puan 5 üzerinden 4.6…

WordPress hakkında ipuçları – bilgiler paylaşan ve WordPress bilgisinin yeterli olduğunu düşünen Can Dirgen bu eğitimi neden aldı?

2006-2007 yılından beri WordPress ile içli dışlıyım. Her ne kadar bilgim yeterli ve fayda sağlayacak düzeyde olsa da sürekli güncel bilgilere sahip olamayabiliyorum. Fikret Tozak hocamız sayesinde bilgilerimi tazeledim ve onun güzel tecrübelerinden faydalandım. Ayrıca ilerleyen yıllarda WordPress kullanarak e-ticaret sitesi açma düşüncem var. E-ticaret konusunda eğitim videoları eksiklerimi tamamlamam konusunda bana oldukça fayda sağladı…

Bu Eğitimi Neden Almalısınız?

# Başlangıç seviyesindeyseniz kendi internet sitenizi kurmak için bu eğitimi satın almalısınız. Bu kapsamlı WordPress kursu, WordPress konusunda hiç deneyimi olmayanların anlayabileceği ve adım adım ilerleyerek kendi sitelerini hayata geçirebilecekleri şekilde tasarlanmış durumda.

Bunu nereden biliyorum?

Hocamız 2014 yılından beri birebir eğitimler verip kendi internet sitelerini nasıl yapacaklarını onlarca kişiye öğretmiştir. Hangi problemlerle karşılaşacağını ve bunları hangi yöntemlerle çözeceğini çok iyi biliyor ve eğitimin her dersini bunları dikkate alarak hazırlamış. Müfredatı kullanıcıya tam anlamıyla uyumlu.

# Bu eğitim sayesinde kendinize yeni bir ek iş sağlayıp müşteri bulup profesyonel web siteleri satabilirsiniz.

# Sadece WordPress değil web dünyası ile ilgili birçok yeni şey öğreneceksiniz. Arama motoru optimizasyonu hakkında ipuçları, seo ayarları eğitimi bile var. Sitenin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında bulunabilmesi için neler yapmanız gerektiğini detaylıca öğreneceksiniz.

# Orta ve İyi derecede WordPress bilgisine sahipseniz de bu eğitimi almalısınız.

Neden?

E-Ticaret sitesi kurmak, WPBakery Page Builder, WordPress güvenlik, teknik bilgiler ve araçlar, kurumsal site yapmak, premium temaları tasarlamak ve düzenlemek tarzında ileri düzey WordPress eğitimleri de mevcut. Bunları piyasada bulmanız çok zor. Biraz deneyim kazanan ve bilen insanlar piyasadaki kazançlarından olmamak için bunları size öğretmek istemez ve sitelerinde bahsetmez. Fikret Tozak işte bu yüzden diğerlerinden hemen ayrılıyor.

# WordPress eğitiminden sonra istediğiniz siteyi kendiniz yapacaksınız. Artık ilgisiz ve paragöz webmasterlarla vakit harcamanıza gerek kalmayacak!

WordPress Kurs İçeriğinde Neler Var? Neler Öğreneceksiniz?

Kurs içeriği 15 bölüm ve 102 videodan oluşmaktadır. Toplam 12 saat sürmektedir.

# Kendi şık ve profesyonel internet sitenizi WordPress ile nasıl yapacağını öğreneceksiniz.

# Bir internet sitesini WordPress ile nasıl hayata geçireceğini öğreneceksiniz.

# WordPress’i yapacağınız işe göre nasıl özelleştirebileceğini öğreneceksiniz.

# E-ticaret için gerekli araçları kurup ayarlamayı ve sitenizde ürün satıp para kazanmayı öğreneceksiniz.

# İşinize uygun ücretsiz temaları nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz.

# Alan adını (domain) ve sitenizi yayınlamak için gerekli olan hosting’i en uygun ve güvenilir şekilde nasıl alacağını öğreneceksiniz.

# Sayfalar hazırlamayı, menülerle, bileşenlerle (widgets) çalışmayı ve profesyonel görünümlü web siteler yapmayı öğreneceksiniz.

# Temalarla çalışmayı ve ihtiyacınıza uygun temaları kurup kullanmayı öğreneceksiniz.

# Eklentilerle (Plugins) çalışmayı ve ihtiyacınıza uygun eklentileri kurup kullanmayı öğreneceksiniz.

# Sitenin güvenliğini nasıl sağlayacağınızı ve hackerlardan nasıl korunacağını öğreneceksiniz.

# Sitenin yedeklerini almayı ve geri yüklemeyi öğreneceksiniz.

# Sitenize gelen ziyaretçi raporlarını Google Analytics kullanarak nasıl görüntüleyeceğinizi öğreneceksiniz.

# İletişim formları hazırlayıp kullanmayı öğreneceksiniz.

# Sitenize sosyal medya paylaşım butonlarını nasıl koyacağını öğreneceksiniz.

# Sosyal medya içeriklerini sitenizde nasıl yayınlayacağını öğreneceksiniz.

# Sitenizi nasıl hızlandırabileceğinizi öğreneceksiniz.

# Ücretli tema satın almayı ve ücretli temalarla gelişmiş özellikleri nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

# Yapım aşamasında sayfasını nasıl hazırlayacağınızı öğreneceksiniz.

# Görsellerinizi basit şekilde nasıl düzenleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

# Photoshop bilmeden muhteşem görseller hazırlamayı öğreneceksiniz.

# Görsel galeriler yapmayı öğreneceksiniz.

# WordPress yapım aşamasında sayfası yapmayı öğreneceksiniz.

# FTP bağlantısı yapmayı öğreneceksiniz.

# Kendi alan adınızla biten e-posta adresi açmayı öğreneceksiniz.

Eğitimi satın almak ve daha detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz…

https://www.udemy.com/course/adim-adim-wordpress-internet-sitenizi-kurma-rehberi/

Evet, geldik yazımızın sonuna… Ve sürprizi açıklamaya… 🙂

WordPress eğitimi almak istediğinizi düşünün… Bu eğitimden tam olarak beklentiniz ne olurdu? Bir eğitimden tam olarak beklentinizi merak ediyorum. Görüşlerini detaylıca yazacak ilk beş kişiye “WordPress İnternet Sitesi Kurmak: Blog, E-Ticaret, Kurumsal” adlı udemy eğitimi hediye edilecektir. Yorum yaparken aktif olarak kullandığınız mail adresinizi yazın ki ücretsiz eğitim için size ulaşabileyim…

Mutlaka Okumalısın

WordPress Abonelik Eklentisi

Email Subscribers & Newsletters – WordPress Abonelik Eklentisi

Bu yazımda tüm projelerimde kullandığım Email Subscribers & Newsletters eklentisinden kısaca bahsedeceğim. Bu yazı eklenti …

7 Yorum Var

 1. blank

  WordPress’ten ilk beklentim elbette kurulum aşaması. Otomatik olarak kurulum gerçekleşse de WP’nin çok kapsamlı bir paneli olduğu ortada. Site hızı nasıl yükseltilir ya da yeni eklentiler ve tüm özellikleri gibi konular merak edilebilir. Ben şahsen WP kurulumunun yanı sıra görsellerin özgünleştirilip eklenmesi, temalar ve daha pek çok konuda eğitim almak isterim. Bununla beraber WP temalardaki Türkçeleştirmeyi çok merak ediyorum. Ancak paylaşım güzel olmuş. Teşekkürler.

 2. blank

  WordPress konusunda biraz yabancıyım ama bu kursu alıp website açan 1 2 kişi gördüm fırsatım olmadı incelemeye ama kurs gerçekten ise yarar diyorlar.Kisa süre içinde test edeceğim

 3. blank
  Şanslı Kuşlar

  WordPress konusunda detaylıca bilgilere yer verilmiş, üstelik önizleme imkanımızda oldukca müsait. Sanırım bu eğitim ile daha fazla kendimizi geliştireceğiz. Emeğinize sağlık teşekkürler.

 4. blank

  Bu tarz eğitimler sadece temel kazanmak, işin mantığını çözmek içindir. WordPress konusunda benim de temelim neredeyse 0’a yakın. Eğer fırsatım olursa ben de eğitimi alıp denemek isterim.
  Bu kurs sayesinde temel olarak WordPress kurulumunu, tema düzenleme ve editleme işlemlerinin nasıl yapıldığını, iç SEO ayarlarını öğreneceğimizden eminim. Web alanına yeni giriş yapacaklar için eğitim birebirdir.

 5. blank

  İki yıldır ite kaka blog sitesiyle uğraşıyorum. Web tasarımla ilgili temel bilgilerim bile olmadığı için bu benim için oldukça zorlu bir süreç oldu. Bu süreçte bana en büyük cesareti ve desteği sağolsun Can Hocam verdi. Bana kalsa Blogspot’ta demo bir temayla bir şeyler yapardım ancak Can beni WordPress’e yönlendirdi. Başlarda her şey kolaymış gibi gelse de sürekli güncel kalmak gerektiğinden WordPress benim için gittikçe karmaşıklaşmaya başlamıştı. Youtube videoları yerine Udemy’den kurs almak çok daha verimli olur benim için. Bu arada Fikret Bey’in kursu da Udemy’de Türkçe WordPress kurslarında en çok satanlarda zirvede.

  Bu eğitimden üç beklentim var. Birincisi beni eklentilerden ve onların yüklerinden kurtaracak bazı basit kodlama bilgileri. İkincisi kullandığım temaları özelleştirmemi sağlayacak web tasarımcısı bakış açısı. Üçüncüsü ise sitemin benzerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayacak olan SEO bilgisi.

 6. blank

  Arkadaşlar yorumlar gelmeye devam ediyor. Lütfen yorumlarınızı detaylıca yazın. Çok çok kısa ve öylesine yapılmış yorumları onaylamadım. Belli ki yazıyı tam okumayıp kupon almak için yorum atılıyor. Lütfen buna dikkat edelim.

 7. blank

  Söz verdiğim gibi beş kişiye ait ayrı ayrı oluşturulan kuponlar ilgililerine iletilmiştir. Katılımız için teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir