WordPress Anti Spam Eklentileri

WordPress - Anti Spam - Eklenti
Uzun süredir internet kullanıyorsanız spam konusunda bilgi sahibi olduğunuza eminim. Spam bana göre internette bulunan anlamsız ve gereksiz verilerdir. Spam gönderenlere yarar sağlasa da, web sitenizi olumsuz yönde etkileyebilir. Neyse ki WordPress kullanıyorsanız  spamdan kolayca kurtulabilirsiniz. WordPress’te, web sitenizdeki spamla mücadele etmek ve web sitenizi korumak için kolayca kullanabileceğiniz bir dizi anti-spam eklentisi bulunmaktadır. Bu yazımda en iyi WordPress Anti Spam Eklentilerinden bahsedeceğim.

Ağ bant genişliğinizi tüketecek, ağınızın hatalı çalışmasına neden olabilecek birçok spam türü vardır. Bu web sitenizin performansını da bozabilir. Spam, yalnızca bir tıklamayla kendisini çoğaltabilir ve bir grup içindeki birçok kullanıcıya gönderilebilir. Bu istenmeyen yazılar, web sitenizin sadık kullanıcılarına da gönderilebilir. Bu durumda web sitenizin kullanıcılarınıza karşı olumlu ve güvenilir görüntüsü de bozulabilir. Bu nedenle spamı durdurmak çok önemlidir. Son derece hayatidir.

Spamları engellemenize yardımcı olmak için en iyi WordPress anti-spam eklentilerinin bir listesini oluşturdum. Bu eklentilerin bazıları ücretsizdir, bazıları ise freemium. Freemium eklentilerinin ücretsiz sürümleri de var ancak premium sürümde daha fazla özellik bulunmaktadır. Ücretsiz sürümünden memnun kalırsanız Premium almanızı tavsiye ederim.

En İyi WordPress Anti Spam Eklentileri

1-Akismet
Akismet - WordPress Anti Spam

WordPress’i bir süredir kullanıyorsanız Akismet’i bilmemek imkansızdır. WordPress’in arkasındaki insanlar tarafından Automattic adlı bir şirket aracılığıyla geliştirilmiş bir eklentidir. Akismet, WordPress web siteniz için spam ile mücadele konusunda en popüler eklentilerden biridir. Kullanımı ve kurulumu çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey Akismet’ten alabileceğiniz bir API anahtarı. Akismet sayesinde web sitenizdeki spam hakkında endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Akismet hakkında detaylı bir yazı hazırlamıştım. Tekrar burada yazmama gerek yok. Kullanmak isteyenler bakabilir. Akismet Nedir? Akismet Nasıl Kurulur?

2-Antispam Bee

Antispam Bee - WordPress Anti Spam

Herhangi bir kullanıcı kaydı olmadan WordPress anti-spam eklentisinin işini hemen yapmasını istiyorsanız, Anti-Spam Bee en iyi seçim olabilir. Tamamen ücretsiz bir eklentidir ve ne tür bir web sitesi kullanıyor olursanız olun, anti-spam konusunda işinizi görecektir.

Anti-Spam Bee, sizin için güvenli bir web sitesi oluşturmak için birçok özelliğe sahip. IP adreslerinden, dillerden ve hatta ülkelerden gelen spamın web sitenize girmesini engelleyen yorumları engelleyebilir. Bu WordPress eklentisi ayrıca gelen spam hakkında e-posta yoluyla bildirimleri de yöneticiye bildirir. Ayrıca yorum ve pinglere onay sınırı da ekleyebilirsiniz. Diğer yorum türlerini otomatik olarak silecektir. İsterseniz geri izleme ve pingbackleri spam algılamanın dışında da bırakabilirsiniz.

Temel Özellikler:

 • Gelen Spam hakkında Yöneticiye bildirir.
 • Gün Sayısı Seçeneğinden Sonra Spamları Siler
 • Geri İzlemeleri ve Geri İzlemeyi Hariç Tut (İsteğe Bağlı)
 • Gösterge Tablosunda Spam İstatistikleri

Fiyat: Ücretsiz

İndir + Ayrıntılar + Demo

3-Webvitaly Anti-spam

Webvitaly Anti-spam - WordPress Spam Eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi Anti-Spam webvitaly tarafından kullanımı süper kolay bir WordPress anti-spam eklentisidir. Otomatik spamı yorum bölümünde captcha olmadan engelleyebilir.

Yorumun spam olmadığını düşünüyorsanız normal yorumlara dönüştürebilirsiniz. Ancak eklenti spamları engellemek için dikkatli bir şekilde optimize edildiğinden bu durum çok nadir yaşanacaktır.

Anti-Spam web sitesi tarafından yorum bölümünde kullanıcılar için iki ekstra gizli alan kullanır. Burada, ilk alanın benzersiz bir kodla doldurulması gerekiyor. Oysa ikinci alan boş bırakılmalıdır. Kullanıcı web sitesini veya web sayfasını ziyaret ettiğinde, ilk alan bir kodla doldurulur ve ikinci  alan doldurma Javascript ve CSS ile otomatik olarak boş bırakılır. Ancak bunlar tamamen kullanıcılardan gizlenir. Spam göndericileri başarısız olarak sitenizden usulca uzaklaşmak zorunda kalırlar.

Temel Özellikler:

 • Spam ile Mücadelede Saklı Alanları Kullanır
 • Tam Otomatik İşleme
 • Spam Puanları Algoritması
 • Spam Ayarları Sayfası
 • Birden Çok Siteyle Uyumlu

Fiyat: 26 $

İndir + Ayrıntılar + Demo

4-CleanTalk Anti-Spam

wCleanTalk Anti-Spam

WordPress’te bulabileceğiniz en iyi anti-spam eklentilerinden biridir. Web sitenize gelen spamı çok geniş bir oranda azaltabilen çok sayıda koruyucusu vardır. Bu eklenti ayrıca spamlarla savaşmanıza yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir. Her şeyden önce Contact Form 7, Gravity Formları, Ninja Formları, MailChimp vb. gibi birçok büyük WordPress eklentisini destekliyor.

CleanTalk tarafından Anti-Spam web sitenizin hemen hemen her köşesinden spamları durduracak. Web sitenizi yorumlardan, spam kayıtlarından, iletişim e-postalarından, siparişlerden, rezervasyonlardan ve daha pek çok şeyden koruyabilir. Benzer şekilde bu eklenti WooCommerce’ın yanı sıra çeşitli widgetlardan gelen spamları bile engelleyebilir.

Temel Özellikler:

 • Mobil Dostu İstenmeyen Posta Önleme ve Güvenlik Duvarı
 • Tek Kullanımlık ve Geçici E-postaları Engelleme
 • Spam Yorumları ve Spam Kullanıcılarını İzleme
 • Çoklu Spam Filtresi Seçenekleri

Fiyat: Yılda 8 $

İndir + Ayrıntılar + Demo

5-Cerber

Cerber - WordPress Anti Spam

Cerber, en güçlü WordPress anti-spam eklentilerinden biridir. Web sitenizi yalnızca spamdan değil; bilgisayar korsanlarından, truva atlarından ve zararlı yazılımlardan da korur. Giriş formunu kullanarak saldırı yapanlara karşı giriş denemelerini sınırlandırarak sitenizi korur. Benzer şekilde bu eklenti özel bir anti-spam motoru kullanır ve Google reCAPTCHA’yı etkinleştirerek spamları tamamen durdurur. Web sitenizi kayıt formlarına, iletişim formlarına ve yorumlara karşı korur.

Cerber, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan korumak için gelişmiş bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısıyla da donatılmıştır. Aynı şekilde bütünlük denetleyicisi ve bir dosya izleyicisi de kullanır. Ek olarak bu eklenti aynı zamanda bir dizi esnek güvenlik kuralına ve karmaşık güvenlik algoritmalarına sahiptir. Bu web siteniz için tam güvenlik sağlayabilir.

Temel Özellikler:

 • Giriş Girişimlerini Sınırlandırır (IP Adreslerinden ve Tüm Alt Ağdan Girişler)
 • IP Adresleri için Beyaz Liste ve Kara Liste
 • Özel Giriş Adresi
 • XML-RPC ve WordPress REST API’sini Devre Dışı Bırakma Seçenekleri
 • Brute Force Saldırıları İçin Özel Mod

Fiyat: 29 $

İndir + Ayrıntılar + Demo

6-BulletProof Security

BulletProof Security - WordPress Anti Spam

Web sitenizin güvenliğini artırmak için bir diğer harika WordPress anti-spam eklentisi BulletProof Security… Bu WordPress spam eklentisi güvenlik duvarı seçenekleriyle birlikte olması gereken her şeye sahiptir. Bu güvenlik duvarı, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer zararlı izinsiz girişlerden korumak için yardımcı olabilir. Tek tıklamayla kurulum sihirbazını çalıştırabilirsiniz. Web sitenize herhangi bir zorluk olmadan kolayca ayarlayabilirsiniz.

BulletProof Security eklentisinin öne çıkan özelliklerinden biri; MScan Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı. Bu web sitenize gelen her türlü kötü amaçlı yazılımı engellemenize yardımcı olmak için kullanılabilir. Ayrıca güvenlik duvarları olarak bir .htaccess web sitesi güvenlik koruması vardır. Giriş güvenliği ve izlemesi ile birleştiren bu eklenti, web siteniz için spam korumalı bir kalkan sağlar.

Temel Özellikler:

 • Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı
 • .htaccess web sitesi güvenlik koruması
 • Giriş Güvenliği ve İzleme
 • Boşta Olan Oturumu Kapat
 • JTC Anti-Spam ve Anti-Hacker

Fiyat: 69,95 $

İndir + Ayrıntılar + Demo

7-Stop Spammers

Stop Spammers - WordPress Anti Spam

Türkçe meali İstenmeyen Spamcıları Durdur, bulabileceğiniz en kolay WordPress istenmeyen posta önleme eklentisidir. Yapmanız gereken tek şey, web siteniz için ayarlamaktır. Ardından hemen kullanabilirsiniz. Çok basit ve hafif bir eklenti olmasına rağmen birçok özellik ve seçeneğe sahiptir.

Belirli koruma seçeneklerini Spamcıları Durdur (Stop Spammers) panosunda bulabilirsiniz. Burada, oturum açan yöneticinin IP adresini İzin Verilenler listesine otomatik olarak ekleyebilirsiniz. İsterseniz onu da devre dışı bırakabilirsiniz. Web siteniz için çeşitli istekleri doğrulamak için seçenekler de var. İsterseniz birkaç ülkeyi bile engelleyebilirsiniz.

Temel Özellikler:

 • Standart WordPress Form Seçenekleri
 • İzin Verilenler Listesine Yönetici Ekleme
 • Giriş Denemesi Engelleme
 • Akismet’in Algıladığı IP Adreslerini Reddetme

Fiyat: Ücretsiz

İndir + Ayrıntılar + Demo

Mutlaka Okumalısın

WordPress Abonelik Eklentisi

Email Subscribers & Newsletters – WordPress Abonelik Eklentisi

Bu yazımda tüm projelerimde kullandığım Email Subscribers & Newsletters eklentisinden kısaca bahsedeceğim. Bu yazı eklenti …

2 Yorum Var

 1. blank
  İngilizce Sözler

  Ben Akismet kullanıyorum. Gayet de memnunum. Bu tarz eklentilerin olmadığı dönemleri hatırlıyorum da ne kötüydü. Araya gerçek yorum karışmasın diye tek tek spam yorumları silerdik. Faydalı bir WordPress yardım yazısı olmuş. Temel bilinmesi gerekilen bilgilerden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir