Windows 12’nin 2024 Yılında Geleceği İddia Ediliyor!

Windows 12 - Windows 12 Geliyor - Windows 12 2024 Yılında Çıkacak

Birçoğumuz yeni Windows 11 işletim sistemine yeni alışmaya başlamıştık. Ancak raporlar Windows 12’nin zaten geliştirme aşamasında olabileceğini gösteriyor. Microsoft bu söylentileri henüz doğrulamadı ancak bunu kanıtlayan ipuçları var.

Microsoft görünüşe göre yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Redmond teknoloji devi, Windows 10’un şirket tarafından oluşturulan son Windows olacağını söylemişti. Ancak 5 Ekim 2021’de Microsoft, Windows 11’i dünyaya tanıttı ve böylece herkese işletim sistemleriyle işlerinin bitmediğini gösterdi. Peki ya size Windows 12’nin de geliştirildiğini söylesem?

Windows 12 zaten geliştirme aşamasında mı? Windows 12 ne zaman çıkacak?

Görünüşe göre Microsoft, Windows işletim sisteminin ana sürümlerini yeniden yayınlama şeklini değiştiriyor ve bu, 2024’te bir Windows 12 sürümü göreceğimiz anlamına gelebilir.

Son raporlar teknoloji devinin Windows için üç yıllık bir sürüm döngüsüne geri döndüğünü gösteriyor; bu, Windows’un bir sonraki büyük sürümünün 2024’te gerçek olabileceği anlamına geliyor.

Windows 12 ücretsiz mi olacak?

En azından başlangıçta öyle olmalıdır. Microsoft, Windows 10’a ücretsiz bir yükseltme teklif etti ve teknik olarak hala kullanılabilir durumda. Ayrıca cihazınızın donanım gereksinimlerini karşılaması koşuluyla Windows 11’e güncelleme yapmak da ücretsiz ve Microsoft’un bunu yakın zamanda sonlandıracağına dair bir işaret yok.

Windows 12 piyasaya sürüldüğünde bir süreliğine neredeyse kesinlikle ücretsiz olacak. Microsoft anlaşılır bir şekilde yeni işletim sistemine mümkün olduğu kadar çok insanı dahil etmeye istekli olacaktır.

Birkaç teknoloji web sitesi, Microsoft’un dört ay önce büyük bir işletim sistemi çıkarmasına rağmen Windows’un bir sonraki sürümü üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Ve kaynaklar henüz açıklanmasa da hepsi bu bilgilerin Microsoft’tan geldiğini belirtiyor. İddiaya göre Windows 12 çok farklı bir işletim sistemi olacak.

Windows 12’nin farklı donanım gereksinimleri olacak mı?

Görünüşe göre teknoloji devi, Windows 11 de dahil olmak üzere işletim sisteminin tüm sürümlerinin bir parçası olan eski Windows temelinin bir kısmını kaldırmayı bile planlıyor.

Ayrıca TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme şimdi olduğundan daha büyük bir rol oynayacak, bu nedenle şirketin bu sefer güvenliği çok daha ciddiye alacağını düşünüyorum.

Ancak Microsoft’un temel geriye dönük uyumluluk özelliklerini kaldırması veya Win32’den tamamen kurtulmak için bir sonraki Evrensel Windows Platformunu yeniden zorlamayı planlaması pek olası görünmüyor.

Muhtemelen Intel, AMD veya Qualcomm gibi yeni bir çipe ihtiyacınız olacak ancak o zamana kadar diğer çip üreticileri popüler olabilir. Mevcut minimum 4GB RAM, 64GB depolama ve 720p ekran şartının artmasını bekliyorum.

Windows 12 hangi yeni özelliklere sahip olacak?

Tahmin edebileceğiniz gibi Windows 12’de hangi yeni özelliklerin bulunacağına dair hiçbir fikrim yok. Bu erken aşamada Microsoft’un da henüz haberi yok.

Windows 10, 2025’e kadar destek almaya devam edecek ve Windows 11 yolculuğuna yeni başladıysa başka bir Windows işletim sistemi ile uğraşma fikrine kafa yormak için biraz erken. Artık Windows 11 var, bu yüzden Microsoft’un ne planladığını ve bu söylentilerin gerçek bir şeye dönüşüp dönüşmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Mutlaka Okumalısın

huawei band 4

HUAWEI Band 4 İncelemesi

Bu yazımda yeni satın aldığım HUAWEI Band 4 hakkında incelemelerime yer vereceğim. Hadi başlayalım. Daha …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir