Windows 11’de Android Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Windows 11 Android - Windows 11'de Android Uygulamaları Nasıl Yüklenir?
Bilgisayarınızda Android uygulamaları çalıştırma hayali nihayet Windows 11 ile gerçek oldu
. Bu heyecan verici özellik için çok fazla potansiyel var. Bunu nasıl kuracağınızı ve ilk Android uygulamanızı veya oyununuzu nasıl yükleyeceğinizi göstereceğim.

Neye ihtiyacınız olacak

Ekim 2021 itibarıyla Windows 11’deki Android uygulamaları hâlâ beta aşamasındadır. Bu özelliği kullanmak için ihtiyacınız olacak birkaç şey var.

Her şeyden önce Windows Insider Beta kanalında olmanız, 22000.282 veya daha yüksek bir sürüm oluşturmanız gerekir. Kanallar arasında geçiş yapabilirsiniz – ancak dikkat edin beta kanalı tamamen kararlı değildir ve birincil PC’nizde kararsız Windows yapılarını kullanmanızı önermiyorum.

İkinci olarak Windows 11 PC’nizde donanım sanallaştırmanın etkinleştirilmiş olması gerekir. Windows 11, esasen Android’i sanal bir makinede çalıştırır; bu yüzden bu gereklidir. Görev Yöneticisi‘ndeki “Performans” sekmesine giderek bilgisayarınızda sanallaştırmanın etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. ( Görev Yöneticisini açmak için Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basabilirsiniz.)

Donanım sanallaştırması etkinleştirilmemişse muhtemelen bilgisayarınızın UEFI sabit yazılımında (BIOS) Intel VT-X’i etkinleştirmeniz gerekecektir . Sisteminizde bunun yerine bir AMD yongası varsa UEFI üretici yazılımı ayarları ekranında AMD-V’yi arayın.

Ardından Microsoft Store’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Microsoft Mağazasını açın ve “Kütüphane” sayfasındaki tüm uygulamaları güncelleyin. Microsoft Store 22110.1402.6.0 sürümüne ihtiyacınız var.

Bunların hepsi kontrol edilirse devam etmeye hazırsınız! Bu noktaya gelmek için bazı güncellemeler yüklediyseniz daha ileri gitmeden önce bilgisayarınızı yeniden başlatmak iyi bir fikirdir.

Windows 11’de Android Uygulamaları Nasıl Yüklenir

Yapılacak ilk şey Microsoft Store’u açmak. Henüz görev çubuğuna sabitlenmemişse Başlat Menüsü’nü açın ve “Microsoft Store” yazın.

Mağazada “Amazon Appstore” araması yapın. Devam etmek için “Yükle”ye tıklayın.


Bir açılır pencere belirecek ve kurulum sürecinde size rehberlik edecektir. “Ayarla”ya tıklayın ve Appstore’u indirmek için adımlara devam edin. Son adım bilgisayarınızı “Yeniden Başlatmak” olacaktır.

Yeniden başlatmanın ardından Amazon Appstore otomatik olarak açılabilir. Açılmazsa, Başlat Menüsü uygulamaları listesinde bulabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey Amazon hesabınızda oturum açmak veya bir hesap oluşturmak.

İçeri girdiğinizde, kullandığınız diğer uygulama mağazaları gibi çalışır. Önerilere göz atabilir veya bir şey arayabilirsiniz. Her iki durumda da yüklemek için bir uygulama seçin.

Uygulama bilgi sayfasında “Yükle”ye tıklayın.

Uygulama indirilecek ve ardından yüklenecektir. Bittiğinde “Aç”a tıklayabilirsiniz.

Bu kadar! İlk Android uygulamanızı Windows’a yüklediniz! Android uygulamaları tıpkı Windows uygulamaları gibi Başlat Menüsünde bulunabilir. Normal uygulamalar gibi görev çubuğuna bile sabitlenebilirler. Devam edin ve Windows 11’inizi Android’e dönüştürün!

Peki ya Amazon Appstore’da bulunmayan Android uygulamaları? Endişelenmeyin, tıpkı Android’deki gibi uygulamaları farklı yerlerden yükleyebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın

Huawei - Matebook - Dokunmatik Ekran

Huawei Matebook Dokunmatik Ekranı Etkinleştirme

Huawei matebook cihazınızı aldınız. Her şey on numara. Ama huawei matebook dokunmatik ekran çalışmıyor. İlk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir