VocaGarden – İngilizce Kelime Hazneni Geliştir

VocaGarden - İngilizce Kelime Hazneni Geliştir

Bugün sizlere pek kimsenin bilmediği ama çok faydalı bir site tanıtacağım. Pandemi süreciyle birlikte malum kendimi İngilizceye verdim. Bir yıl önceye göre kayda değer bir ilerleme sağladığımı söyleyebilirim. Tabii ki bu kadarı yeterli değil. Her ne kadar ilerleme sağlasam da istediğim düzeye gelemedim. Bende boş vakitlerimde İngilizce kelime haznemi geliştirecek ve bana fayda sağlayacak siteler bulmaya çalışıyorum.

Bu arayışlarım sırasında VocaGarden sitesini keşfettim. Film sahneleri, örnek cümleler ve eğlenceli bir quiz uygulaması ile beni benden aldı.

10.000 fazla İngilizce kelime öğren sloganıyla faaliyetine devam eden VocaGarden sitesi çok yeni sayılır. 2020 yılında kurulan VocaGarden, modern teknolojinin faydalarını kullanarak yeni kelimeler öğrenmenin yeni ve deneysel bir yoludur. Kelime ezberlemek, yeni dil öğrenenlerin birincil önceliğidir. VocaGarden, farklı öğrenme tarzlarını çeşitli yollarla size öğretmeyi amaçlamaktadır.

Örneğin; uygulamayı kullanmaya başladığınızda ilk yapılan şey sizi kısa bir video kliple (genellikle bir filmden veya bir Youtube videosundan) bir kelimeye maruz bırakmaktır. Böylece bu kelimeye olan ilginiz kıvılcımlanır ve sonra size bu kelimenin anlamı verilir.  Ardından tam olarak öğrenene kadar sistem test etmeye başlar. Testi doğru bilemezseniz doğru bilene kadar başa döner. Hakikaten çok öğretici ve faydalı bir sistemi var. Adeta kafaya vura vura öğretiyor. 🙂

# Kelimeleri öğrenmeden önce kısa bir video klip ile kelimenin kullanılışını gör.

# Kelimelerin telaffuzunu dinleyin ve yazmaya çalışın.

# Kendi kelime listelerini yapıp ihtiyacın olan kelimeleri öğrenebilirsin.

# Kelimeleri tamamen öğrenene kadar tekrar et.
VocaGarden Kelime Listeleri

a1-a2-b1-b2-c1-c2 dil seviyelerine göre İngilizce kelime listeleri var. Bunlara rahat çalışmanız için seviyelere ve günlere bölünmüş durumda. Bildiğiniz kelimeleri bunu öğretme diyerek geçebiliyorsunuz. Ayrıca tüm kelimeler ilgili bölümden bilgisayara indirilebiliyor. Tekrar etmek için çıktı alabilirsiniz.

YDS’de çıkan tüm kelimeler ve farklı yabancı dil sınavlarına hazırlık için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sınavlara çalışırken düzenli kelime çalışması VocaGarden ile yapılıp bu kelime sorunu kökünden çözülebilir.

Daha fazlası için VocaGarden ‘ı keşfet!

Mutlaka Okumalısın

Modadil - YKS-Dil - ÖSYM

MODADİL – YKS-DİL için en iyi kaynak!

İster lisede dilci olun isterse benim gibi lise çıkışınız farklı alanda olsun… YKS-Dil sınavına hazırlanıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir