Sahifa Temasındaki Türkçe Karakter Sorunu Nasıl Çözülür?

WordPress Premium Theme
WordPress için TieLabs ekibi tarafından özel olarak geliştirilen; sürekli güncellenen, arama motorlarına uyumlu, mobil cihazlarda sorunsuz çalışan Sahifa temasını bilmeyeniniz yoktur herhalde. Bu tema Themeforest sitesinde 2019 yılı itibariyle en çok satın alınan temadır. Fiyatı yaklaşık 59 $

Kişisel blogum ve ortağı olduğum sitelerde Sahifa temasını tercih ediyorum. Muhteşem özellikleriyle beni benden alan çok profesyonel bir çalışma…

Sahifa temasını kurduktan sonra moraliniz bozulabilir. Çünkü Türkçe karakter desteklemeyen font sorunuyla karşılaşıyorsunuz. Ç, Ğ, ı, İ, Ö, Ş, Ü gibi Türkçe karakterler inanılmaz kötü görünüyor. Biçimsiz ve profesyonellikten uzak bir izlenim veriyor.

Sorunun çözümü için dediklerimi adım adım uygulamanız gerekiyor. Aksi takdirde Sahifa temasındaki Türkçe karakter sorununa çözüm bulamazsınız.

 • WordPress admin paneline girin.
 • Sahifa > Theme Settings > Typography sekmesine girin.
  Sahifa Teması
 • Latin Extended” seçeneğini aktif hale getirin.
  Sahifa Latin Extended
 • Sayfayı biraz aşağıya kaydırın. “General Typography” başlığı altındaki seçeneği Türkçe karakterleri destekleyen bir font ile değiştirin. Open Sans ya da Roboto sorunun çözümü için yeterli olacaktır.
  General Typography Sahifa

Kaydedin ve ana sayfayı yenileyin.  Türkçe karakter sorununun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

Mutlaka Okumalısın

WordPress Abonelik Eklentisi

Email Subscribers & Newsletters – WordPress Abonelik Eklentisi

Bu yazımda tüm projelerimde kullandığım Email Subscribers & Newsletters eklentisinden kısaca bahsedeceğim. Bu yazı eklenti …

6 Yorum Var

 1. blank

  Sahifa temasını daha önce bende kullanmıştım. Kullanışlı bir portal teması. Türkçe karakter sorununu da çözebildikten sonra zaten memnun kalınıp kullanılabilecek bir tema. Warez kullanımı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Piyasa da virüslü, shell atılmış yüzlerce warezi mevcut.

 2. blank

  Hocam sizin kullandığınız temada sahife teması sanırım. Benim sormak istediğim şu; yazının devamını oku bölümüne tıkladıktan sonra aşağıya doğru inerken sağ tarafta Mutlaka Okumalısın bölümü çıkıyor ya bu temanın özelliği mi? yoksa eklenti mi? eğer eklenti ise eklendi adını yazarsanız sevinirim.
  Teşekkür ederim.

 3. blank

  Çok teşekkür ederim işe yaradı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir