Ana Sayfa / Tanıtımlar / RSS Nedir ve Nasıl Kullanılır Hakkında

RSS Nedir ve Nasıl Kullanılır Hakkında

WordPress RSS nedir ya da RSS nedir diye merak ediyorsanız SEM SEO bu konuda açıklayıcı ve yararlı bilgiler sunuyor. Açıklamalara baktığımızda; en anlaşılır tanımıyla RSS, doküman takip sistemi olarak ifade edilir. Çok fazla vakit kaybetmeden ya da ilgili siteye giriş yapmadan yazılar ve benzer içeriklerle ilgili bilgi sahibi olabilmenize yardımcı olan RSS sisteminde içerikler kullanıcılara yönelik olarak organize edilir. Dolayısıyla RSS URL nedir diye merak ettiğinizde karşınıza buna dair çok sayıda örnek çıkabilir. Sitede RSS sisteminin olup olmadığını genellikle sağ üst köşede yer alan RSS ikonundan anlayabilirsiniz. Bu ikonu özellikle haber sitelerinde, podcast ya da blog sayfalarında sıklıkla görebilirsiniz. Biraz daha teknik bilgi almak istediğinizde bu sistemin altındaki ana işlemin RSS linkleri üzerine kurulu olduğunu öğrenebilirsiniz. Tanım olarak baktıktan sonra RSS nasıl kullanılır sorusunun yanıtı daha fazla ilginizi çekecektir.

RSS Nedir?

RSS Nasıl Kullanılır?                            

RSS sistemini kullanabilmek için RSS Okuyucu uygulamasına ihtiyaç vardır. RSS Reader nedir diye merak ediyorsanız; bu okuyucu internet üzerinden indirilir ve RSS özet akışına başlanır. Daha sonra istenilen sitelerdeki RSS linki kopyalanarak indirilen RSS Okuyucu’ya yapıştırılır ve bu işlem düzenli olarak ziyaret edilen tüm siteler için tekrarlanır. Dilerseniz kurduğunuz bu sistem için bazı uyarılar ve sesler ayarlayabilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu sistem size avantaj sağlayacaktır.

RSS Feed Sistemi

RSS Feed nedir diye araştırma yaptığınızda bunun bir okuyucu sistemi olduğunu görebilirsiniz. Takip ettiğiniz siteye dair ilgili RSS linkini kopyalayıp indirdiğiniz RSS Okuyucu’ya kopyaladığınız takdirde, Feed’e aboneliğiniz başlar ve bu aboneliğin devamı siz sonlandırana kadar sürer. RSS Statics ile ilgili elde edilen verilere göre bu sistem size hava durumu, haber, sevdiğiniz blogları takip etmek, hobiler, fotoğraflar, siyaset, döviz kurları gibi alanlarla ilgili en güncel bilgileri sunar. Bunlara erişebilmek için siz de RSS İndir hizmetinden yararlanabilir ve daha yararlı bilgiler alabilmek amacıyla SEM SEO ile iletişime geçebilirsiniz.
blank

RSS Nasıl Oluşturulur?

RSS nasıl oluşturulur sorusuna yanıt aradığınızda karşınıza çeşitli çalışmalar çıkacaktır. Bu süreçte ihtiyacınız olacak okuyucular için en popüler olan reader seçeneklerini inceleyebilirsiniz. En çok tercih edilen okuyucu listesinde Feedly, Reader, Feedreader, RSSOWL, Feedbooster gibi isimler görebilirsiniz. Tasarım ve özellik bakımından birbirinden ayrılan bu uygulamalar içerisinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. RSS Reader hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için (RSS ve buna benzer pek çok konu ile alakalı olarak) linke tıklayabilirsiniz: https://www.semseo.com.tr/rehber/seo-sozlugu/rss-nedir-nasil-kullanilir

Mutlaka Okumalısın

Tonguç

Eğitim Sürecinize Destek Olacak 5. ve 6. Sınıf Soru Bankaları

Yeni derslerin müfredata girmesiyle birlikte, 5. ve 6. sınıf konularına çalışırken ekstra çaba sarf etmeniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir