PDF Kitap Okumak

Elektronik kitabımın ekranını yanlışlıkla kırdığımdan beri yapmaya çalıştığım bir eylem olan pdf kitap okumak bana göre resmen eziyet… Ne derseniz deyin ama sürekli yapan ve keyif alanları gördükçe anlam veremiyorum. PDF kitap okumak ne alla sen???

Benim gibi elektronik kitaba alışmış bünyeler pdf kitap okumayı reddediyor. Bir kere gözleri kör ediyor. İster bilgisayar ister cep telefonu olsun e-ink teknolojisi gibi değil. Sarı ışık, göz konforu açık olsa dahi insanı okumaktan soğutuyor. Sonuç olarak uzun süre bir ışık kaynağından gözlerinizi ayırmamış oluyorsunuz. Ki basılı kitap okurken bile belirli aralıklarla kafanızı kitaptan kaldırarak gözlerinizi dinlendirmeniz önerilir. Hatta uzağa bakmak gerekiyor vs.

PDF kitap okumak kesinlikle elektronik kitap okumanın hatta basılı kitap okumanın yerini tutmuyor.

Benim için pdf kitap okumak e-ink teknolojisinin yerini tutmuyor, çok denedim muvaffak olamadım belki ben alışamıyorum.

Uzun süreli okumalarda gözleri elime almak istemiyorum. Alışamadım bu şekilde kitap okumaya. En fazla 10-15 sayfa okuyabiliyorum sonra bayıyor. Yok arkadaş kitap dediğin pdf olarak okunmaz! Ya e-kitap ya da basılı olacak.

E-ink teknolojisini bundan bağımsız tutarak söylüyorum pdf kitap okumak elektronik sigara, sallama çay, dondurulmuş pizza gibi bir şey tatsız, tuzsuz ve sağlıksız.

PDF kitap okumak e-kitap okumak demek değildir. PDF okuma okutturma 🙂

Mutlaka Okumalısın

Tsundoku - Tsundoku Nedir - Tsundoku Hastalığı - Tsundoku Tedavisi

Tsundoku: Her kitap severin bilmesi gereken bir terim

Müzik güzel, ışıklar kısılmış, mürekkep ve kâğıt kokusu size “evde olduğunuzu” hissettiriyor. Aslında bir kitapçının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir