MODADİL – YKS-DİL için en iyi kaynak!

Modadil - YKS-Dil - ÖSYM
İster lisede dilci olun isterse benim gibi lise çıkışınız farklı alanda olsun… YKS-Dil sınavına hazırlanıyor ve kaynak arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımda size YKS-DİL ve MODADİL hakkında bilgiler aktaracağım.

Lisede dil okuyanlar youtube videolarında modadil yayınlarını anlatıyordu. Youtube’daki dilciler hariç modadil ekibi hakkında sağda solda çok yazı ve video olmaması beni şaşırttı. Böyle nokta atışı, herkesin işine yarayacak sınav kaynağı, video ders anlatımı piyasada çok az. İnsanlar en kolay, en popüler olana yönelip sınavlarda aşırı zorlanıyorlar. ELS Grammar iyi bir kitap ama bunu dil bölümünden sınava girecek-girmek isteyen BAŞLANGIÇ-ORTA birine önermemek lazım değil mi ??? Daha ileri bir seviye ELS GRAMMAR… Bu kitabı incelemeden almış olsam tüm yks-dil maceram başlamadan biterdi.

Biraz sınavdan bahsedeyim…

YKS-Dil Nedir? YDT Nedir?

ÖSYM tarafından yabancı dilde yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi için her yıl yapılan rutin bir sınavdır. YKS-DİL oturumun adı olduğu için bu şekilde anılıyor. YDT’nin açılımı ise yabancı dil testidir. Aynı sınavdan bahsediliyor ama bazı kişiler bu sınava YDT’de diyebiliyor.

Yks-Dil Kaç Soru Sorulmaktadır? Yks-Dil Kaç Dakikadır?

YKS-DİL sınavı toplamda 80 sorudan oluşmaktadır. ÖSYM bu sınava toplamda 120 dakika süre vermektedir. Her ne kadar çok gibi gelse de yabancı dil özellikle İngilizce paragrafları çözümlemek daha fazla zaman alabiliyor. YKS-Dil soruları sandığınız kadar kolay değil!!!

YKS-Dil sınavına kimler girebilir?

Lisede dil bölümünde okuyan-mezun ya da sosyal bilimler-sayısal-eşit ağırlık bölümlerinde okuyan-mezun herkes girebilir.

Biraz modadil yayınlarından bahsedelim…

Öncelikle hangi seviyedesiniz bunu belirlemeniz lazım. Başlangıç seviyesindeyseniz YKSDİL (YDT) Beyaz Paket sayfasına alalım sizi. Yok ben ortalama ve daha üstüyüm diyorsanız YKSDİL (YDT) Kırmızı Paket sayfasına gidebilirsiniz.

Ben lise dil çıkışlı olmadığım için beyaz paket hizmetini kullanıyorum.

YKSDİL (YDT) Beyaz Paket sıfıra yakın bir noktadan başlatıyor sizi. Bunu laf olsun diye söylemiyorum; gerçekten buna göre hazırlanmış fevkalade bir içeriğe sahip. Beyaz paket kullanmadan önce Modadil yayınlarının aşağıdaki kitabını aldım.

İçerik harika ama tam anlamıyla kavramakta sıkıntı yaşadım. Bu benim eksikliğimden kaynaklı. Sonuçta basit İngilizce eğitimi değil. Star serisinden başlamak gerekiyorken  kendime güvenip winner serisinden kitap almışım. Yine de beyaz paketteki videolarla birleşince her şey yerli yerine oturdu.

MODADİL YKSDİL (YDT) Beyaz Paket İçeriğinde Neler Var?

Çalışmaya Ön Hazırlık modülünden başlayarak en temelden itibaren öğrenerek ve eksiklerinizi tamamlayarak ilerliyorsunuz. Uğur Albayrak Ön Hazırlık 1-2-3-4-5-6 ile temelden öğrenememenin imkanı yok.

Giriş derslerinin ardından okuma-test tarzı 6 seviye var. Burada okuma metinlerinin detaylı incelemesi var. Tabi ki okuma metinleri üzerinden kelime, gramer çalışması doğal olarak yapılıyor. Metinler reader at work kitabından. En azından giriş seviyesindeki metinler böyle. Alacağınız videolu eğitim paketinde Modadil’in özgün metinleri ve testleri de yer alıyor.

 • Video Kurs Paketi
  • Eksiksiz Bir Gramer Eğitimi
  • Ayrıntılı Konu Anlatımları ve Bol Soru Çözüp Çözümlerini İzleme İmkânı
  • Soru Çözüm Stratejileriİpuçları ve Hap Bilgiler
  • YKSDİL’de Karşılaşacağınız Bütün Soru Tiplerine Dair Detaylı Anlatımlar
  • Her Soru Tipine Yönelik Onlarca Soru ve Video Çözümleri
  • Toplamda 170 Saati Aşan Video Ders İçeriği
 • Okuma-Kelime Çalışması
  • Farklı Alanlardan 550 Okuma Parçası
  • Okuduğunu Anlama Testleri2.159 Okuma Parçası Sorusu ve Çözüm Stratejileri
  • Cümle Analizi Çalışması: Parçalardaki 4.448 cümlede geçen önemli dil bilgisi yapılarının ayrıntılı analizlerine erişebilirsiniz.
  • Dinleme Çalışması: Her parçayı Native Speaker sesinden dinleyebilme imkânı
  • Kelime Çalışması: Parçalardaki 11.143 önemli kelimeyi çalışabilir ve alıştırmalar ile bu kelimelerin kalıcılığını artırabilirsiniz.
  • Çeviri Çalışması: 550 Parçayı oluşturan 4.448 cümlenin çevirisini inceleyebilir, kendi çeviriniz ile doğru çeviriyi kıyaslayarak faydalı bir öğrenme yöntemi deneyebilirsiniz.

Siz bana güvenin ve YKS-DİL sınavına MODADİL ile hazırlanın… Satın almadığım kitap ve yayın önermem!

Sorularınızı yorum olarak iletmekten çekinmeyin.

Mutlaka Okumalısın

VocaGarden - İngilizce Kelime Hazneni Geliştir

VocaGarden – İngilizce Kelime Hazneni Geliştir

Bugün sizlere pek kimsenin bilmediği ama çok faydalı bir site tanıtacağım. Pandemi süreciyle birlikte malum …

2 Yorum Var

 1. blank

  Sonuç ne oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir