İngilizce öğrenmenin önemli olmasının 4 nedeni

İngilizce Öğrenmek - İngilizcenin Önemi
İngilizce
bilimin, havacılığın, bilgisayarların, diplomasinin ve turizmin dilidir. İngilizce bilmek kendi ülkenizdeki çok uluslu bir şirkette iyi bir iş bulma ya da yurt dışında iş bulma-yaşama şansınızı artırır. Aynı zamanda uluslararası iletişim, medya ve internet dilidir; bu yüzden İngilizce öğrenmek sosyalleşmek ve eğlenmek için olduğu kadar iş için de oldukça önemlidir!

İngilizce öğrenmenin önemli olmasının 4 nedenine bakalım:

1- İngilizce Uluslararası İletişimin Dilidir

İngilizce dünyanın en çok konuşulan dili olmayabilir ancak 53 ülkenin resmi dilidir. Dünya çapında yaklaşık 400 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. İngilizce konuşabilmek sadece ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurmak değil, aynı zamanda dünyanın en yaygın ikinci dilini tercih edenlerle de iletişim kurabilmektir. Başka bir ülkeden biriyle konuşmak istiyorsanız bunun için İngilizce bilmeniz konuşma-iletişim ihtimalinizi artırır.

2- İngilizce İş Dilidir

İngilizce baskın iş dilidir ve insanların küresel bir iş gücüne girmeleri durumunda İngilizce konuşmaları neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Dünyanın dört bir yanından yapılan araştırmalar, sınır ötesi iş iletişiminin çoğunlukla İngilizce olarak yapıldığını ve birçok uluslararası şirketin bünyesinde çalıştırdığı personellerinin İngilizceyi akıcı olarak konuşmasını beklediğini gösteriyor.

Nokia, Renault, Samsung, SAP, Technicolor ve Microsoft gibi küresel şirketler resmi dil olarak İngilizceyi zorunlu kılmıştır. Buna ek olarak 2010 yılında Amazon ve eBay, Rakuten gibi şirketler çalışanlarının İngilizce konuşmasını zorunlu kılmıştır!

Uluslararası pazarda İngilizce öğrenmenin önemi göz ardı edilemez. İngilizce öğrenmek gerçekten hayatınızı değiştirebilir.

3- İngilizce konuşmak eğlence dünyasına erişim imkanı verir.

Dünyanın en iyi film, kitap ve müziklerinin çoğu İngilizce olarak yayınlanır. Bu nedenle İngilizce öğrenerek büyük bir eğlence zenginliğine erişecek ve daha büyük bir kültürel anlayışa sahip olacaksınız.

İngilizce konuşuyorsanız en sevdiğiniz kitapların, şarkıların, filmlerin ve TV şovlarının keyfini çıkarmak için artık çevirilere ve altyazılara ihtiyacınız kalmayacak. Filmleri ve televizyon programlarını İngilizce izlemek de öğrenmenin harika ve eğlenceli bir yoludur!

4- İngilizce öğrenmek size daha fazla internet erişimi sağlar

İngilizce internetin dilidir. Her gün yaklaşık 565 milyon kişi interneti kullanıyor ve dünyanın en çok ziyaret edilen web sitelerinin yaklaşık yüzde 52’si İngilizce olarak görüntüleniyor.

İnternetteki içeriğin yarısından fazlasına erişmenizi sağladığı için İngilizce öğrenmek oldukça önemlidir. İngilizce okumayı bilmek başka türlü okuyamayacağınız milyarlarca sayfaya erişmenize olanak sağlayacaktır…

Mutlaka Okumalısın

To Be (am-is-are)

“To be” fiili, İngilizce gramerinde en temel ve önemli fiillerden biridir. Bu fiil, bir şeyin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir