Ana Sayfa / İngilizce / İngilizce kelime ezberlemenin en iyi yolu nedir?

İngilizce kelime ezberlemenin en iyi yolu nedir?

İngilizce - İngilizce Kelime Ezberleme - İngilizce Kelime

Etrafınıza dikkatli bakın; İngilizce öğrenmenin, kelime bilginizi geliştirmenin ve karşılaştığınız tüm yeni kelimeleri hatırlamanın birçok yolunu bulacaksınız. Bu yazımda İngilizce kelime ezberlemenin en iyi yolu hakkında bilgiler aktaracağım.

İngilizce yeni kelimeleri dinlemenin, onları okuyarak ezberlemekten daha iyi bir yol olduğuna inanıyorum. Duyduklarınız veya gördükleriniz hafızanızda okuduğunuzdan daha uzun süre kalır.

İşte İngilizce kelimeleri ezberlemenin bazı kolay yolları:

Medyadan yardım alın

Medya, dile ilişkin bilginizi geliştirmek için güçlü bir araçtır. İngilizce olarak medyaya erişim, dili öğrenmeyi ve pratik yapmayı kolaylaştırır.

İngilizce evrensel bir dildir. Bu dilde filmler, diziler ve müzikler kolayca bulunabilir. Dil öğrenmek ve pratik yapmak için onların yardımına başvurabilirsiniz.

Farklı, kolay ve karmaşık kelimeleri öğrenmeye yardımcı olan birkaç film var. Örneğin; Jurassic Park bazı bilimsel kelimeleri öğrenmenize yardımcı olur, Notting Hill İngilizleri ve Amerikan İngilizcesini özümsemenize yardımcı olur, Siyah Giyen Adamlar havalı ve basit dili öğrenmenize yardımcı olur, vb. Black Sheep, The Queen, The Hunger Games, The King’s Speech, Clueless, The Lord of the Rings, Titanic, Harry Potter Series dahil İngilizcenizi geliştirmek için izleyebilirsiniz ve liste inanın sonsuzdur. İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek için herhangi bir filmi seçebilirsiniz.

TV dizisine gelince Lost, Friends, Sherlock, Sex and the City, Home and Away, The Simpsons, Shortland Street, Prison Break, Breaking Bad, The Big Bang Theory, How I Met Your Mother’dan herhangi birini izleyebilirsiniz. Mad Men, The Office, Desperate Housewives, Misfits bu liste uzar gider…

İngilizce müzik dinleyebilir ve birçok yeni kelime öğrenebilirsiniz.

Web siteleri ve uygulamaları kullanın

Medya izlemekten veya kitap okumaktan başka yollar arıyorsanız temel ve ileri düzey İngilizce öğrenmek için web siteleri ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

Web siteleri ve uygulamalar sanal bir konuşma partneri isteyenler için İngilizce öğrenmenin en iyi yolu olarak nitelendirilir. Bu modern yollar İngilizce öğrenmek isteyenlere İngilizce konuşan ortaklar sunar. Ortaklar sadece dil bilgisi ve kelime bilgisi konusunda yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda telaffuz konusunda da yardımcı olur.

BBC Learning English, Babbel, British Council, Duolingo, FluentU, Livemocha, English Central, Phrasemix gibi birçok etkili interaktif web sitesi vardır.

İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında Hello English, Duolingo, Lingbe, Memrise, busuu, Learn English, Beelinguapp, English Speaking Practice, HelloTalk, EngVarta bulunur. Hemen hemen tüm bu uygulamalar Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumludur.

Oyun oynamak

Sizi yeni kelimelerle tanıştıracak birçok online oyun var. Yeni kelimeler öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek için bu oyunları oynayabilir, bulmaca çözebilirsiniz.

Oyunlar ve bulmacalar kelime bilgisi anlamında derinleşmenin ve ezberlemenin en iyi yoludur. Bu oyunlar aynı zamanda size yazım konusunda yardımcı olur ve dolayısıyla İngilizce yazma becerilerinizi geliştirirsiniz.

Mutlaka Okumalısın

Modadil - YKS-Dil - ÖSYM

MODADİL – YKS-DİL için en iyi kaynak!

İster lisede dilci olun isterse benim gibi lise çıkışınız farklı alanda olsun… YKS-Dil sınavına hazırlanıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.