Hayat Hakkında Size Kimsenin Söylemediği Şeyler

Hayat - Life

Yalnız kaldığınızda insanlara merhaba demek için inisiyatif almaya çalışın. O adımı attığınızda hayal ettiğiniz kadar yalnız olmadığınızı göreceksiniz.

En iyi arkadaşınız olsa bile negatif enerjinize katlanamaz. Bu yüzden arkadaşlarınıza hayatınızda karşılaştığınız kötü şeylerden şikayet etmeye ve olumsuz şeylerden söz etmeye devam etmeyin.

Kişilerarası iletişimde eğer kişi çok mütevazı ve kibar ise küçümsenen ve baştan savılan kişi olur. Yani yabancılara karşı bir centilmen olabilirsiniz ancak diğer kişinin tavrının sizi rahatsız ettiğini anladığınızda sert olmayı unutmayın. Hele Türkiye gibi kibar insanları ezme huyunun yaygın olduğu yerde oldukça sert olmak zorundasınız.

Hayatta iyi ya da kötü pek çok beklenmedik şey vardır.

Size pozitif enerji getirebilecek insanları ve şeyleri seçmeyi unutmayın. Aksi takdirde çevrenizdeki kötü ortamdan kolayca etkilenirsiniz.

Düşündüğünüz kadar özel değilsiniz çünkü herkes farklı olduğunu düşünüyor.

Senin için ilginç olan birçok insan ilginç olduklarının farkında bile değil.

Kendinizi geçmiş deneyimlerle sınırlarsanız durursunuz. Hatta gerilersiniz.

Başkalarının sizin için başarıyı tanımlamasına izin vermeyin. Başarı sizin tarafınızdan tanımlanmalıdır.

Tam bir pislik olmadıkça mümkün olduğunca kendiniz olmaya devam edin. Pislik olmak ve kendin olmak arasında çok ince bir çizgi olduğunu unutmayın.

Akrabalar hiçbir işe yaramaz. Ailenize ve arkadaşlarınıza odaklanın; sadece onlar sizinle birlikte olacaktır.

Olumsuz düşünme aslında hayatınızı mahvediyor. Düşündüğünüzü yaşamak zorunda kalırsınız.

Egzersiz sadece sağlıklı bir vücuda sahip olmak anlamına gelmez aynı zamanda sağlıklı beyne sahip olmayada yardımcı olur. Egzersiz yapmazsanız zihniniz de tembelleşir. Tim Cook, Mark Zuckerberg, Bill Gates her gün egzersiz yapıyor ancak karın kasları yok. Demek istediğimi anlatabildim mi?

Erken kalkınca zamanınızı akıllıca yönetmezseniz, size pek iyi gelmez. Herkes erken kalk diyor ama verimsiz şekilde değerlendirilen hatta değerlendirilmeyen zamanlar için neden erken kalkasınız?

Öz denetim ve disiplin düşündüğünüzden çok daha önemlidir. “Kendini kontrol edemeyen, hayatının koşullarını kontrol edemez.”

Sabah uyandığınızda hemen telefonunuzu veya herhangi bir şeyi kontrol etmeyin. Uyandıktan sonra ilk saatinizi meditasyon, egzersiz vb. gibi olumlu şeylerle değerlendirin. Uyandıktan sonra yaptığınız ilk şey aile üyeleriyle tartışmak veya telefonda istenmeyen iç karartıcı mesajlar veya bildirimler görmek tüm gününüzün mahvolmasına neden olur. Kötü bir başlangıç ​​günü kötü bitirir. Sabahları tüm dikkat dağıtıcı şeyleri kendinizden uzak tutun.

İnsanların çoğu mutlu yaşamıyor. Aslında başka insanların hayatlarını yaşıyorlar ve mutlu yaşıyorlarmış gibi görünüyorlar.

Kendinizi kimseyle karşılaştırmayın. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmak mangoları portakallarla karşılaştırmak gibidir. Bazı insanlar senden daha başarılı olacak. Bazı insanlar daha az başarılı olacak. Senden daha iyi olan bir sürü insan varsa kesinlikle senden daha kötü olan bir sürü insan da var!

Hayatta kimse senin hayalinle ilgilenmez. Hiç kimse hayatı tam olarak senin gibi görmez. Yeryüzünde kimse tam olarak sana benzemiyor; bu yüzden başarısız olursan sadece kendini suçlayacağını unutma. Kendi kaderinizden siz sorumlusunuz.

Benlik saygısı ve kendine güven yaşamda çok önemlidir. İnsanlar sizi yalnızca kendinizi algıladığınız gibi algılar.

Gözlerin yaşlıysa her şey bulanıklaşır. Hayatınızda net görüş sağlamak için acıyı unutun.

Bir şeyin çirkin olduğunu düşünüyorsanız daha dikkatli bakın. Çirkinlik sadece görme başarısızlığıdır.

Hayatın bir anlamı yok.

İlişkiler hayata anlam vermez.

Sıkı çalışmak başarıyı getirmez.

İş ibadet değildir. Hayat ibadettir.

Hayatta en çok zeki ve hırslı insanlar acı çekiyor.

Çalışmak için değil yaşamak için buradayız.

Çoğumuz bir başkasını zengin etmek için çalışıyoruz.

Kendini sevmek sevginin en büyük şeklidir.

Doktorlar, mühendisler, bilim insanları, dilenciler – Hepsi hayatta aynı hedefe doğru yürüyor. ÖLÜM!

Mutlaka Okumalısın

Plütokrasi Nedir? - Plütokrasi yönetimi nedir? - Plütokrasi ile yönetilen ülkeler …

Plütokrasi

Eric Hoffer – Kesin İnançlılar kitabını okurken “Plütokrasi” kelimesi karşıma çıktı. Basit anlamda plütokrasi nedir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir