Göz Çevresinde ve Kirpik Dibindeki Beyaz Noktalar Nasıl Geçer?

Göz Çevresindeki Beyaz Noktalar - Kirpik Dibindeki Beyaz Noktalar
Bu yazıyı yazıp yazmamak konusunda çok kararsızdım. En nihayetinde sağlıkçı değil blog yazarıyım. Fakat kısa süre önce kirpik dibinde beyaz nokta, göz çevresindeki beyaz nokta sorunu yaşayan biri olarak kısa önerilerde bulunarak fayda sağlamak istedim. Dediğim gibi ben sağlıkçı değilim önerimi ona göre dikkate alın.

Yaptığım araştırmalar sonucunda göz çevresinde, kirpik dibinde beyaz lekelerin oluşumunun birçok nedene bağlı olabileceğine kanaat getirdim. Bu kafamın karışmasına neden oldu.

Daha büyük rahatsızlıkların başlangıcı olarak lanse edilen siteler bile vardı. Haber siteleri her konuda yazı yayınladığı için bu konuya da el atmıştı. Haber sitelerinden okuduklarınız ziyaretçi artırma amaçlı yazılmış yazılar olup tamamen doğru içerikler olmayabiliyor. Haber siteleri yerine YouTube, UzmanTV üzerinden uzman doktorların videolarını izleyebilirsiniz. Sağlık sitelerinde araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Bana da bağlı kalmayın mutlaka kendi araştırmanızı yapın!

Peki Göz Çevresinde ve Kirpik Dibindeki Beyaz Noktaları Nasıl Geçirdim?

# Uyku düzenimin bozuk olduğunu fark ettim. 6 saatten daha fazla uyumaya başladım. Hafta sonları 9 saatin üzerinde uyumaya özen gösterdim. UYKU vücut direncini kuvvetlendirmek için gerçekten çok önemli. Her şeyin başı dingin vücut ve güçlü bir vücut direnci…

# Gözde beyaz lekelerin oluşumunda en önemli etken yağdır. Yağ tüketimimi azalttım. Yüzüme yağlı krem sürmeyi bıraktım.

# Çay, kahve vb. ürünleri tüketmemeye başladım.

# Yoğun süt tüketimi yaptığımı fark ettim. Derhal süt ve süt ürünlerinden uzak durdum. Kahvaltıda peynir bile yemedim. Yemeklerde yoğurtlara el sürmedim. Süt ve süt ürünleri tüketimini minimuma indirin! Tam yağlı sütlerden özellikle kaçının.

# Beyaz lekelerin üzerine kulak çöpü yardımıyla hafif dokunuşlarla elma sirkesi sürdüm. Bunu sonuç alana kadar uyguladım. Ve geçti. Yanlışlıkla beyaz lekeleri patlatarak başka yerlere dağıtmayın! Aman!!! Çok ama çok hafif dokunuşlarla…

# Yüzüme yüz buharı uyguladım. Sıcak buhar gerçekten fayda sağlıyor.

# Ev yapımı şekerli peeling; cildimdeki fazla yağı ve toksinleri cildi kurutmadan uzaklaştırdı. Bir tatlı kaşığı şeker ile bir tatlı kaşığı balı karıştırdım. Yüzüme nazikçe dairesel masaj yaparak uyguladım. Birkaç dakika öylece kaldı. Islak bez kullanarak silip yüzümü güzelce yıkadım. Her ihtimale karşı haftada bir peelingi tekrarlamaya özen gösteriyorum. Tavsiye ederim.

Yukarıda anlattıklarımı yaparak beyaz noktalardan kısa sürede kurtuldum. Çok hafif küçük beyaz noktalarınız varsa sizde tavsiyelerimi uygulayabilirsiniz.

Eğer durumunuzun daha ciddi olduğunu düşünüyorsanız hemen doktora gitmeniz gerekiyor.

Mutlaka Okumalısın

Plütokrasi Nedir? - Plütokrasi yönetimi nedir? - Plütokrasi ile yönetilen ülkeler …

Plütokrasi

Eric Hoffer – Kesin İnançlılar kitabını okurken “Plütokrasi” kelimesi karşıma çıktı. Basit anlamda plütokrasi nedir …

2 Yorum Var

  1. blank

    Hocam o gözünündeki beyazlıkta gitti mi hafif beyazlık var gibi iç kısmında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir