Email Subscribers & Newsletters – WordPress Abonelik Eklentisi

WordPress Abonelik Eklentisi
Bu yazımda tüm projelerimde kullandığım Email Subscribers & Newsletters eklentisinden kısaca bahsedeceğim. Bu yazı eklenti ayarları ve kullanımı hakkında değildir. Sadece tanıtım amaçlı yazılmıştır. Bana göre piyasadaki en iyi abonelik eklentisidir.

WordPress altyapılı blogunuzda yer alan içeriklere yeteri kadar geri dönüş sağlanmadığını düşünüyorsanız bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey abonelik eklentisi kullanmaktır.

Bu dönemde abonelik eklentisi kullanmadan sadece arama motorlarına ve insan aklına güvenerek kalıcı ziyaretçi kazanacağınızı aklınızdan çıkarın. Öyle bir dünya gerçekten yok! İnsanlar unutur, insanlar işini görür ve çıkar. Bir ihtimal onları abonelik eklentisi sayesinde geri getirebilirsiniz.

Email Subscribers & Newsletters eklentisi WordPress abonelik sistemi için gerekli olan hemen hemen her şeyi yapıyor. Gayet basit, anlaşılır ve kolay kullanıma sahip. Piyasada bulunan en güncel eklentilerden biri olduğunu özellikle vurgulayayım. En ufak sorun fark edildiği an güncelleniyor.

Blogunuza takipçi toplamanıza ve yeni yazı yayınladığınızda otomatik olarak e-posta göndermenize, bültenler oluşturmanıza yarayan fonksiyonlar var. Ayrıca bunların hepsini tek bir yerden yönetme olanağı sunması eksiksiz bir abonelik eklentisi olduğunu kanıtlıyor.

Bu abonelik eklentisi düzenli blog tutan, alışveriş sitesine sahip geliştiricilerin tüm ihtiyaç ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulmuş.

Kolayca abone kazanmak için web sitenizin herhangi bir yerine ilgi çekici bir abonelik formu ekleyebiliyorsunuz. Bu abonelik formu oldukça güzel tasarlanmış ve ziyaretçilerin anında dikkatini çekiyor. İnsanları resmen abone olmaya yönlendiriyor…

Her blog yazısı yayınlandığında e-posta gönderme işlemini otomatik hale getirerek zaman kazanabilirsiniz. HTML editörünü kullanarak güzel bültenler oluşturup abonelerinize manuel olarak veya cron yoluyla e-posta gönderebilirsiniz.

Farklı mail sunucuları kullanmak yerine kendi sunucularınızı kullanarak mail göndermek çok daha güvenli ve zahmetsiz oluyor. Ayrıca maillerin gittiğine dair bildirim bile geliyor. Sunucunuzda saatlik 250 adet e-posta gönderimi gibi bir sınır varsa hemen endişeye kapılmayın. Eklentiye saatlik sınır koyabiliyorsunuz. Örneğin: candirgen.com’da saatlik 50 gönderim yapacak şekilde ayarlı… Hem sunucuyu yormuyor hem de spam yapmamış oluyor.

Eklentiyle ilgili her türlü soruyu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın

WordPress - Güncelleştirme Sonrası Bildirimi Devre Dışı Bırakmak

WordPress’te Otomatik Güncelleştirme Sonrası E-posta Bildirimi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WordPress otomatik güncelleştirme sonrası e-posta bildirimini devre dışı bırakmak istiyor musunuz? Varsayılan olarak güvenlik güncelleştirmelerinden …

4 Yorum Var

 1. blank

  “Bu dönemde abonelik eklentisi kullanmadan sadece arama motorlarına ve insan aklına güvenerek kalıcı ziyaretçi kazanacağınızı aklınızdan çıkarın. İnsanlar unutur, insanlar işini görür ve çıkar. Bir ihtimal onları abonelik eklentisi sayesinde geri getirebilirsiniz.” sözlerinle o kadar haklısın ki! Kendi isteğiyle, gönüllü olarak abone olanların bu çabası gerçekten paha biçilemez. En sadık okuyucu kitlesi bu şekilde oluşuyor. Twitter veya diğer sosyal ağlardan takip etmenin, e-posta aboneliği kadar etkisi olmadığını düşünüyorum. Özellikle e-posta okuma kültürü gelişmiş kullanıcılar, abone oldukları bloglardan gelen bildirimleri dikkate alıyor ve çoğunlukla o içeriği tüketiyorlar (okuyorlar.) Bahsettiğin eklentiyi kullanıp kullanmadığımı hatırlayamadım ama şu an kullanmadığımdan eminim. E-posta aboneliğinin öneminin farkında olsam da uzun yıllarda feedburner başta olmak üzere bu tarz uygulamaları / eklentileri deyim yerindeyse kafam çok almadı. Titizlikle üzerine düşmedim maalesef. Ancak şunu da fark ettim ki otomatik e-posta aboneliği ve e-bülten yerine abonelere özel olarak yazılan ve belirli aralıklarla gönderilen e-postaların (daha doğrusu e-mektupların) daha dikkat çekici ve kıymetli olduğuna inanıyorum.

 2. blank

  benim sitede bu eklenti farklı mı çalışıyor acaba? Sürekli eski konuları evirip çevirip sürekli mail atıyor. Ben sadece yeni konuları yayınlanınca atıyor sanıyordum.

  Sürekli bir mail gönderme yapıyor. Reports bölümünde kuyrukta bi sürü mail oluyor. BUnu ayarlardan kapatmak mümkün mü acaba Can bey?

  • blank

   Muhtemelen ayarlarınız yeterli değil. Email Subscribe > Settings sayfasına girdiğiniz zaman detaylı ayarların olduğunu göreceksiniz. Deneme yanılma yapa yapa ilerleyin.

   Email Subscribe > Campaigns sayfasında da yeni yazılarda gidecek bildirim için şablon hazırlamanız gerekiyor.

   Eklenti hakkında detaylı anlatım yazısı hazırlamak şart oldu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir