Duolingo İncelemesi – İngilizce öğreten en iyi uygulama

Duolingo - İngilizce öğreten en iyi uygulama
Duolingo
en iyi ücretsiz çevrimiçi dil öğrenme programıdır. Eşsiz özellikleri ve net yapısı, yeni dil öğrenmek veya becerilerinizi geliştirmek için güvenilir bir uygulamadır.

ARTILARI

  • Bedava (En sevdiğim)
  • İngilizce ve bazı diller için harika yeni podcastler, etkileşimli hikayeler…
  • Net yapı
  • Oldukça kolay
  • Birçok dilde desteğinin olması

EKSİLERİ

  • Farklı diller için değişen malzeme miktarı. Eşit oranda içeriğe yer verilmemesi.

Duolingo, ücretli dil öğretme programlarına rakip olan ilk ücretsiz dil öğrenme uygulamasıydı. İngilizce ve diğer diller hakkında temel beceri geliştirmenize veya zaten bildiğiniz bir dili gözden geçirmenize yardımcı olacak çok sayıda egzersiz sunar.

Ücretli programlarla kıyaslandığında bile içerik o kadar iyidir ki; Duolingo hala bir dil öğrenmek için en iyi yazılımlar arasında yer almaktadır.

Duolingo yeni bir dil ile tanışmak veya mevcut becerilerinizi geliştirmek için en iyi dil öğrenme uygulamalarından biridir. Harika egzersizler ve net bir arayüze sahiptir ve hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışır.

Duolingo, sonsuza dek özgür kalma sözü ile ücretsiz bir program olarak lanse edildi. Şirket, Duolingo Plus adında ayrı bir üyelik hizmeti sunarak sonsuza kadar ücretsiz kalma sözünü tuttu. Duolingo Plus’ın ücreti aylık 9,99 $ ‘dır. Plus üyeliği reklamları kaldırır, mobil uygulamada çevrimdışı ders indirmenize ve mobil uygulamayı sınırsız derecede kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca ayda bir gün uygulamayı atlarsanız Duolingo’daki istatistikleriniz etkilenmez. Parasını verdiğinizde size ufak kıyaklar geçer.

Duolingo Plus için ödeme yapmalı mısınız?

Duolingo’yu öncelikle mobil uygulama aracılığıyla ( Android  ve  iOS için ) kullanıyorsanız Duolingo Plus için ödeme yapmayı düşünebilirsiniz. Mobil uygulama, web uygulamasından tamamen farklı çalışır. Mobilde plus bir hesabın olması kesinlikle fark yaratır.

Mobil uygulamada bir kalp sağlığı sistemi başarı oranınızı izler. Bir kalbi çevreleyen beş dolu çubukla başlarsınız. Her yanlış yaptığınızda çubuklardan birini kaybedersiniz. Canlarınız bitince artık pratik yapamazsınız. Kalp parçalarınızı yeniden doldurmak için beklemeniz (parça başına beş saat) ya da uygulamayı kullandığınız sürede kazandığınız ve biriktirdiğiniz 350 mücevher harcamanız gerekir. Duolingo Plus üyeliği ile kalp sağlığı – can azalma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Duolingo’yu herhangi bir masaüstü tarayıcısında kullanırken kalp sağlığı konusunda endişelenmenize gerek yok. Web uygulamasında sorularınız yanlış olduğunda, doğru olana kadar size tekrar tekrar gelirler. Kaç kez yanlış yaparsanız yapın asla kilitlenmezsiniz. Duolingo’yu ücretsiz olarak kullanacaksanız temel ders materyalini tamamlamak için web uygulamasını kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Seviye Belirleme ve Seviye Atlama Testleri Hakkında

Eğer çalışacağınız dil hakkında zaten bilginiz varsa Duolingo’nun başlangıcından başlamak istemeyebilirsiniz. Çok kolay bulursanız mevcut modülü geçmek için kilide tıklayarak test de yapabilirsiniz ancak mobil uygulamada ücretli bir Plus hesabınız yoksa testi yapmak için mücevherlerinizi kullanmanız gerekir.

Duolingo ile Öğrenme

Duolingo’da öncelikle bir tür okuma ve yazma olan çeviri yapıyorsunuz. Tipik olarak öğrendiğiniz dilden bir kelimeyi, kelimeleri veya cümleyi eğitim diline veya tam tersine çeviriyorsunuz.

Bu alıştırmalar sayesinde kelime bilgisini geliştirir, fiilleri farklı biçimlerde görür ve genellikle yeni dilde cümlelerin yapısına alışırsınız. Çeviri, anlaşma ve diğer dilbilgisi becerilerini de uygulamanıza yardımcı olabilir.

Uygulamada konuşma ve dinlemeye fazla dikkat edilmiyor. Konuşma alıştırmaları isteğe bağlıdır; ayarlardan etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Genellikle ekranda bir şeyi tekrarlar veya yüksek sesle okursunuz ve uygulama doğru bir şekilde söylediğinizi değerlendirir. Bizi motive etmek için nasıl telaffuz edersek edelim sistem doğru kabul ediyor.

En İyi Ücretsiz Dil Öğrenme Uygulaması

Duolingo bulabileceğiniz en iyi ücretsiz dil öğrenme uygulamasıdır. Sizi sıfırdan tam anlamıyla İngilizce bilme yeterliliğine götürmesi pek olası değildir; ancak yeni bir dil hakkında çok şey öğrenmenize ve günlük olarak pratik yapmanıza yardımcı olan egzersizler sunması gerçekten çok faydalı oluyor. Duolingo’yu kullanmak sınıf temelli veya kendi kendine öğrenmeyi desteklemek için mükemmel bir yoldur.

Mutlaka Okumalısın

To Be (am-is-are)

“To be” fiili, İngilizce gramerinde en temel ve önemli fiillerden biridir. Bu fiil, bir şeyin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir