Dan Brown Kitapları Hangi Sırayla Okunmalı?

Dan Brown - Dan Brown Kitapları

Her şeyden önce okumak için harika bir yazar seçtiniz. İnce detaylarla süper heyecan verici bir deneyime hazır olun. Bu yazımda Dan Brown kitaplarını hangi sırayla okuyacağınızı ve Robert Langdon serisi hakkında bilgiler aktaracağım.

Bu arada amacınız Dan Brown’ın romanlarını okuyarak “gerçeği” keşfetmekse okula geri dönmelisiniz. Romanları hemen hemen aynı şablonu takip ediyor. Edebi derinliği olmayan ama fena halde sardıran ve kendini okutturan bir yazardır. Hem gömdük hem de övdük ama olsun… 🙂

Sekans söz konusu olduğunda Dan Brown’ın kitaplarının hiçbiri birbiriyle bağlantılı değil.

What the fuck sekans?

Birbiriyle yakın ilişkisi olan sahnelerin bir araya gelmesiyle oluşur. Süreklilik içermezler. Olaylar farklı zaman ve mekanda olmasına karşın birbiriyle ilişkilidir.

Bana göre Dan Brown kitapları herhangi bir sırayla okunabilir. Harry Potter serisine benzemez; çünkü düzeni bozsanız bile sanki bir şeyi kaçırmış gibi hissetmezsiniz.

Ya yine de Dan Brown konusunda emin değilim. Bana öyle bir kitapla başlamamı öner ki yazar hakkında fikir sahibi olayım diyorsanız kişisel olarak Da Vinci Şifresi ile başlamanın harika olacağını düşünüyorum. Size yazar hakkında harika bir fikir verecektir. Dan Brown okuma ya da okumama kararını Da Vinci Şifresi’ni bitirdikten sonra alırsınız.

Yine de bana Dan Brown kitap okuma sırası ver kardeşim diyorsanız…

Yayın Sırasına Göre Dan Brown Kitapları

  • Dijital Kale (1998)
  • İhanet Noktası (2001)

Robert Langdon Serisi

  • Melekler ve Şeytanlar (2000)
  • Da Vinci Şifresi (2003)
  • Kayıp Sembol (2009)
  • Cehennem (2013)
  • Başlangıç (2017)

İhanet noktası ve Dijital kale Robert Langdon serisinden bağımsız romanlardır. Kitapların ana kahramanı Robert Langdon’ı içermiyorlar. Onları birbiri ardına okumanızda sakınca yok. Diğerlerini de tercihe göre yayın tarihine göre okuyabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

Mutlaka Okumalısın

Damızlık Kızın Öyküsü - Margaret Atwood

Damızlık Kızın Öyküsü | Margaret Atwood | Kitap İncelemesi

‘Damızlık Kızın Öyküsü’ bugünkü kadar çok popüler olmamıştı. Roman 1985’te Kanada’da yayınlandı ancak son birkaç …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir