Blogu aktif tutmak için her gün yazı yayınlamak mantıklı mı?

Blog Yazmak - Blog Yazarlığı
15 yıllık blog yazarlığı deneyimlerime dayanarak garanti ederim ki sonunda her gün yazı paylaşmanın imkansız olduğunu göreceksiniz.

Aslında olması ya da olmaması meselesi değil. İş yükü ve ilham verici nedenlerden dolayı bunu yapamayacaksınız.

Günlük olarak blog yazısı yayınlamaya çalışmak hızlı tükenme için kesin bir reçetedir. Günlük olarak yazı yayınlamaya çalışan çoğu blog yazarının yalnızca 3 ay sonra sitesini terk etmesinin başlıca nedeni tükenmişliktir. O duyguyu iyi bilirim!

Yapamayacağını söylemiyorum. Sadece blog yazarları için günlük gönderilerin gerçekçi olmadığını söylüyorum. Özellikle de amacınız kaliteli içerik oluşturmaksa. Demek istediğim tamamen saçma içerik istiyorsanız ve öylesine yazı hazırlıyorsanız tabi ki her gün yazı yayınlayabilirsiniz… Ama bunu yapmanın anlamı ne? Mantığı ne?

Haftada, bir yüksek kaliteli blog yazısı yedi vasat yazıdan daha iyidir. Günde bir blog yazısı muhtemelen uzun vadede sizin için çok fazla olacaktır; eğer hepsini tek başınıza yazacaksanız yukarıda da belirttiğim gibi çabuk tükenme riski var.

Kaliteli blog yazısı yazmak için konunuz hakkında biraz araştırma yapmanız gerekir; ayrıca biraz zaman alır, sadece kelimeleri yazmak için gereken zaman yeterli değildir.

İşte size tavsiyem…

Haftada iki tane iyi araştırılmış yüksek kaliteli blog yazısı yazmaya çalışın, eğer sadece bir tane yazarsanız bu da sorun değil.

Arama motorlarında üst sıralarda yer alan bir kaliteli blog yazısı blogunuza yıllarca çok fazla trafik çekebilir. Sıralamaya girmeyen yüz kötü veya vasat blog yazısı size hiç trafik getirmez. Boşu boşuna her gün yazacağım diye uğraşmayın…

Dediğimi yapın. Gerisi gelecektir.

Blog yazarken iyi şanslar.

Mutlaka Okumalısın

Blogger - Blog Yazarı

Blogger Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Blog yazmak neredeyse zemin kattan başlamanız gereken profesyonel bir kariyer seçimidir. Başarılı olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir