Blogger Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Blogger - Blog Yazarı
Blog yazmak neredeyse zemin kattan başlamanız gereken profesyonel bir kariyer seçimidir. Başarılı olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan bazı temel beceriler ve yaklaşımlar vardır:

  • Merak : Araştırmayı sevmeniz, öğrenmeye istekli olmanız, bulgularınızı birleştirmeniz ve ardından her şeyi yeniden yapmanız gerekir. Bu sürekli bir iyileştirme sürecidir ve asla bitmez.
  • Kendi kendine öğren : Hiç kimse bunu senin için yapmayacak. Anlamadığınızı kabul edin. Araştırma yapın ve boşlukları doldurun.
  • Azim : Bir yazar olarak bunu yapmak zaman ve dayanıklılık ister. Kalın bir cilde sahip olmanız, esnek olmanız ve buna devam etmeniz gerekir. Tam zamanlı bir yaşam sürmeniz için aylar veya yıllar geçmesini bekleyin.
  • Profesyonellik : Başarılı blog yazarlarını diğerlerinden ayıran en büyük şeylerden biri profesyonelliktir – ona bir iş gibi davranmak, bütün hakkında proaktif olmak, ziyaretçilerinizin problemini çözmek, müşterinin zahmetini ortadan kaldırmak vb.
  • Yazma : Evet, yazma becerilerine ihtiyacınız var. Ancak daha da önemlisi doğru türde yazma becerilerine ihtiyacınız var. Blog yazmak için bu; normalde bir kavramı, konuyu veya kısa özeti alıp, onu insanların okumak isteyeceği ve onları belirli bir eyleme yönlendirecek ilgi çekici içeriğe dönüştürmek anlamına gelir. Bu; netlik, anlayış ve öze odaklanmak anlamına gelir.
  • Şans : Evet. Bazı başarılar doğru zamanda doğru yerde olmak ve “Evet” demekle gelir.
  • Tutku : Hayır, seninle dalga geçiyorum. Profesyonel yazarlık söz konusu olduğunda tutku sizi hiçbir yere götürmez. Tutku faturaları ödemez ve bunu daha ucuza yapacak milyonlarca tutkulu insan daha var. Tutkularınız yazmadığınız zamanlar içindir. Tutkunuzu kariyerinize dönüştürün ve bu sadece işiniz olsun. Para kazanmaya gelince tutkuyu unutun.

Seni meraklandıran ne? Disiplini nasıl buluyorsunuz? Profesyonellik sizin için ne ifade ediyor? Bu tarz soruların cevabını bulun.

Mutlaka Okumalısın

Blog Yazarak Zengin Olmak

İnsanlar blog yazarak çabuk zenginleşiyormuş gibi konuşuyorlar. Bu gerçek mi?  Tabii ki hayır. Ve eminim …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir