Blogdan Para Kazanmak

Blog - Para Kazanmak - İnternetten Para Kazanma
Blogunuzu açtıktan ve yazılarınızı yayınladıktan sonra blogdan para kazanmanın yollarını aramaya başlama zamanı gelmiş demektir. Bu yazımda blogdan para kazanmak ile ilgili en iyi önerilere yer vereceğim.

Blog yazarak para kazanmanın en iyi ve en kolay yolları:

1- Blogunuzda satış ortaklığı pazarlamasını kullanın

Blogunuza gelen bir ziyaretçi, tavsiye ettiğiniz siteyi her tıkladığında ve satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde küçük bir komisyon alabilirsiniz.

Yazılarınız özgün ve gerçek olmalıdır. Dürüst fikirlerinizle yorumlar ve makaleler yazın. Okuyucularınızı bir şey satın almaya teşvik edin.

2- Web sitenize reklam ekleyin

Blog sayfanızdan markalara banner reklam alanı satabilirsiniz.  Reklamlar herhangi bir yere yerleştirilebilir; ancak genellikle blog sayfalarının üst kısmında veya sağ tarafta bulunurlar.

TBM (tıklama başına maliyet), reklamı tıklayan her okuyucu için belirli bir ödeme alacağınız anlamına gelir. Gösterim başına ödeme yapan reklamcılar da var. Bu konuyu detaylı şekilde araştırmalısınız.

3- Reklamlar ve sponsorlu içerik yazın

Blogdan para kazanmanın en iyi yollarından birisi sponsorlu içerik sunmaktır. Bunlar aslında ücretli bir makale veya blog yazısı biçimindeki reklamlardır.

Örnek olarak; Adidas yeni bir mayo serisi çıkaracak diyelim. Ve sizin de kadın spor kıyafetleri hakkında bir blogunuz varsa onların ilgi alanına giren makale yazmanız için size ödeme yapmayı teklif edebilirler.

Bu para kazanma yöntemi genellikle güçlü bir niş kitleniz olduğunda en iyi sonucu verir. Okuyucu kitlenizi büyüttüğünüzde markalar tanıtım yazısı yayınlatmak için sizi bulacaktır.

Not: Webmaster forumlarındaki tanıtım yazısı kategorisi bunun için var.

4- Sponsorlu sosyal medya yayınları

Güçlü bir sosyal medya varlığınız varsa markalar için çok cazip olacaksınız. Bazı insanlar tüm blog gelirlerini sosyal medyada sponsorlu yayınlar aracılığıyla elde eder. Gönderi başına ücret alırsınız. Ücretler şaşırtıcı derecede yüksek olabilir.

5- Medya kuruluşları için misafir blog yazıları hazırlayın

Bazen belirli bir konuda otorite iseniz, basın mensupları (hatta kendi blogları olan markalar) size ulaşacak ve web sitelerinde küçük bir yazı yazmanızı isteyecektir.

Örneğin; yemek konusunda bilgiliyseniz bir gazete sizinle iletişime geçebilir ve sizden yemek dergilerine – internet sitelerine bütçe dostu tarifler yazmanızı isteyebilir.

6- Blogunuzu oluşturmak için bir ajansla çalışın

İster inanın ister inanmayın bloglama reklam dünyasında o kadar popüler hale geliyor ki artık blogcuları büyük markalara tanıtmak için özel olarak hizmet veren ajanslar var.

Bir ajansla çalışmak süper kazançlı olabilir ancak ilk etapta oldukça iyi bir takipçiye sahip olmanız gerekir. Kendini kanıtlayamayan biri parayla da olsa kabul edilmez.

Ajans ücretleri de inanılmaz derecede yüksektir. Yani en büyük markalar sizinle çalışmayı göze alabilmesi için paraya kıymalısınız.

7- Blogunuzda dijital ürünler satın

Sunacak becerileriniz veya tavsiyeleriniz varsa e-Kitap, video eğitimi, kurs vb. dijital materyalleri satabilirsiniz.

Dijital ürün satabilmek için yaptığınız işte son derece iyi olduğunuzu veya içeriğinizin inanılmaz derecede değerli olduğunu kanıtlayabilmeniz gerekir.

Blogdan gerçekten para kazanılır mı?

Gördüğünüz gibi cevap evet! Ancak bloglamadan ne kadar para kazanabileceğiniz değişkendir. Başlangıçta para kazanılmaz ancak blogcular zamanla çok başarılı olabilir ve para kazanabilir. Başarı parayı da beraberinde getirir.

Bir blogdan para kazanmak zaman alır ve trafiğinizin yüksek olmasına bağlıdır. Ne kadar çok okuyucunuz varsa reklam verenler için o kadar cazip olursunuz.

Bloglamadan iyi gelirler elde etmek için farklı kaynaklardan sağlanan birden fazla gelir akışına sahip olmalısınız.

Mutlaka Okumalısın

Blogger - Blog Yazarı

Blogger Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Blog yazmak neredeyse zemin kattan başlamanız gereken profesyonel bir kariyer seçimidir. Başarılı olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir