Blog Yazarak Zengin Olmak


İnsanlar blog yazarak çabuk zenginleşiyormuş gibi konuşuyorlar. Bu gerçek mi?  Tabii ki hayır. Ve eminim çoğu blogcu için de hemen zenginleşme gibi bir durum olmamıştır. Blog yazmak çok sıkı çalışma ve tutarlılık gerektirir. Bloglamada başarılı olmak aylar (hatta yıllar) alır.

Çoğu insan bir yıl çalıştıktan sonra bile bir kuruş kazanmaz.

Neden?

Tutarlılık eksikliği ve bloglama hakkında bilgi eksikliği gibi birçok nedenden dolayı olabilir.  Kişiler işlerinden nasıl para kazanacaklarını bilmemelerinden de olabilir.

Blog oluşturma – diğer yaratıcı çalışmalar gibi – tutarlı bir öğrenme sürecidir. Asla “başarılı” bir blogger olamazsınız çünkü her zaman öğreniyorsunuz. Deneyimli bir blogcu bile blogunu iyileştirmenin yeni yollarını keşfedecektir. Bu nedenle blog yazmanın hızlı zengin olma stratejisi olduğu fikrini unutun. Bunun için gerçek bir tutkunuz olmalı. Sonrasında ise zamanla iyi bir gelir elde edebileceksiniz. Bloglama başarısı için üç şeyi hatırlayın; tutku, sıkı çalışma ve sebat.

Mutlaka Okumalısın

Blogger - Blog Yazarı

Blogger Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Blog yazmak neredeyse zemin kattan başlamanız gereken profesyonel bir kariyer seçimidir. Başarılı olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir