Blog Trafiğinizi Nasıl Artırabilirsiniz?

Blog - Hit
Web sitenizi oluşturduktan, blog konusunu belirledikten ve ilk yazılarınızı yayınladıktan sonra büyük bir sorunla karşılaşacaksınız. İyi de tüm okuyucular nerede? Bunu kim okuyacak?

İnsanların blogunuzu sihirli bir şekilde bulmasını ve okumaya başlamasını bekleyemezsiniz. Blogunuzu tanıtmak zorundasınız!

Blogunuz için daha fazla ziyaretçi kazanmanın en iyi ve en kolay yolları şunlardır:

1- Blogunuzu sosyal medyada tanıtın
Blog - Sosyal Medya

Sosyal medya hesabınız yoksa fark edilmeyeceksiniz. Sosyal medya hesabınız yoksa sizde yoksunuz. Maalesef günümüzün gerçeklerinden…

Blogunuz için Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat ve hatta LinkedIn’de sayfalar / hesaplar açmanızı öneririm. Markanızın tutarlı ve kolayca tanınabilmesi için bu hesapları blogunuza benzer bir renk şemasına / temasına göre tasarlayın.

Yeni yazıları paylaşmak, içeriğinizi okutabilmek ve daha büyük bir kitleye ulaşmasına yardımcı olabilecek blogcuları / etkileyicileri / şirketleri etiketlemekten çekinmeyin.

Ayrıca blogunuzun daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmak için ücretli sosyal medya reklamları verebilirsiniz. Daha fazla beğeni elde etmek için sosyal medya üzerinden yarışma düzenleyebilirsiniz. Sizin yaratıcılığınıza kalmış…

2- Diğer blogcularla bağlantı kurun

Sizin gibi olan, benzer konular hakkında blog yazan diğer insanlarla tanışın. Teknik olarak bir rakip olmanıza rağmen blogger topluluğunun ne kadar destekleyici olabileceğine şaşıracaksınız.

Birçok blog yazarının sitesinde arkadaşlarına bağlantı vermek için kullandıkları bir ‘bağlantılar’ sayfası vardır. Oradan link almaya çalışın.

Diğer blogcularla etkileşime girerseniz ve içeriklerini paylaşırsanız büyük olasılıkla onlarda sizin içeriklerinizle etkileşime gireceklerdir.

3- Viral içerik oluşturun

Viral içerik oluşturmak yeni bir pazara ulaşmanıza ve dolayısıyla okurunuzu artırmanıza yardımcı olacaktır.

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir; ancak viral içerik oluşturmanın anahtarı özel ilgi alanınızla ilgili popüler konulara değinmektir.

Özel ilgi alanınız olduğu için tutkulu, düşünceli ve bilgili olacaksınız. Böylece insanların okumak, paylaşmak ve hakkında konuşmak istedikleri bir fikir yayınlayabileceksiniz.

Mutlaka Okumalısın

Blogger - Blog Yazarı

Blogger Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Blog yazmak neredeyse zemin kattan başlamanız gereken profesyonel bir kariyer seçimidir. Başarılı olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir