Blog Açacak Kişilerin Bilmesi Gereken SEO Kuralları

Blog - Seo - Blog Açmak
Arama Motoru Optimizasyonu
, blogunuzu açtığınızda bilmeniz ve yapmanız gereken ilk şeydir. Size hızlı sonuçlar vermez ancak uzun vadede sabrınıza değecektir.

Bunlar SEO’nun 3 ana yönüdür, blogunuzu bu temel bileşenlerle optimize etmeyi hedeflemelisiniz:

  • Sayfa İçi SEO : Arama motorunda daha üst sıralarda yer alabilmesi için her web sayfasını optimize etme uygulamasıdır. Sayfa İçi SEO; Yazı başlığı, anahtar kelimeler, meta açıklama, resimler, bağlantılar, uzunluk ve dahili web sayfalarınızı etkileyen tüm farklı öğeleri içerir.
  • Teknik SEO : Web sitesi ve sunucu optimizasyonunu ifade eder. Daha spesifik olarak: Web sitesi güvenliği, Web sitesi hızı, Cihaz dostu-uyumluluğu, Bağlantıların yeniden yönlendirilmesi.
  • Geri Bağlantılar : Diğer web sitelerinden web sitenize yönlendiren bağlantılardır. Geri bağlantılara sahip olmak arama motoruna web sitenizin otoriter olduğunu söyleyecek. Bu, arama motorlarında blogunuzu daha iyi bir sıralamaya sokacaktır.

Geri bağlantılar oluşturmak için küçük bir ipucu: Rakiplerinize bağlantı veren siteleri bulun, derinlemesine makaleler yazın ve web sitenize bağlantı vermek için onlarla iletişime geçin (semrush, moz ve daha fazlası gibi çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz)

İyi Şanslar!

Mutlaka Okumalısın

Blog Yazısı Hazırlamak - Blog - Yazı

Herhangi Bir Konuda 500 Kelimelik Blog Yazısı Nasıl Hazırlanır?

500 kelime yazmak o kadar da zor değil. Bu minik adımları takip etmek size yardımcı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir