Ana Sayfa / İngilizce / Blarma – İngilizce Kelime Ezberleme Uygulaması

Blarma – İngilizce Kelime Ezberleme Uygulaması

Blarma
Öncelikle baştan belirteyim; bu ücretli tanıtım yazısı değildir. Covid-19 karantina sürecinde İngilizceye sarmış durumdayım. Bir süredir kullandığım uygulama sizlerin de işine yarar diye düşündüm. Blarma uygulamasının sağda solda konuşulmadığını ve bilinmediğini fark etmek beni oldukça şaşırttı. Bu eksiliği gidermek için hemen bir yazı kaleme alayım dedim.

Uygulamanın adı Blarma! App Store – Play Store üzerinden cep telefonunuza veya tabletinize yükleyebilirsiniz.

 blank

Siz ne kadar gramer kasarsanız kasın. İngilizce Kelime Öğrenmeden İngilizceniz kesinlikle sığ kalır. Cümleyi kuracak kelime bulamazsanız gramer bilmenin bir numarası olmaz. Kendinizi yeterince ifade edemezsiniz. Tatmin edici seviyede yazamazsınız. Bu eksiliği gidermek için Blarma gerçekten harika bir uygulama.

Blarma uygulamasına girdiğiniz zaman günlük kaç kelime çalışmanız gerektiğine siz karar veriyorsunuz… 5-10-15 gibi kelime çalışma seçenekleri var. Ben günlük 15 kelime çalışıyorum. Premium’da olsanız uygulama 15’ten fazla günlük çalışma seçeneği sunmuyor. Özetle diyorlar ki çalışın ama az ve öz olsun… Sürekli tekrar yapma hakkınız var. Bu konuda hiçbir kısıtlama yok. Çalıştığınız kelimeler daha sonra kaybolmuyor. Uygulama yedekleme imkanı da sunuyor.

Ayrıca İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız level olarak basic seçebilirsiniz. Zamanla kendinizi geliştirdikçe intermediate veya advance seviyesinden kelimeleri de seçebiliyorsunuz.

Uygulama etkili resimler ve sesli telaffuzlarla günde en az 5 en fazla 15 kelime öğretiyor. Karşınıza resim çıkarıyor, yazdırıyor, kelimeyi sesli olarak söyletiyor. Oyun oynuyor gibi kelimeleri öğreniyorsunuz.  Çok zevkli!!!

Blarma ile İngilizce fiiller, sıfatlar, isimler öğrenerek kelime dağarcığınızı zenginleştirin. Telaffuz becerilerinizi geliştirin. En yaygın İngilizce kelimeleri daha kısa sürede ezberleyin.

Ücretsiz Aktiviteler:
– İngilizce kelime ezberleme
– İngilizce kelime telaffuz
– İngilizce kelime yazma pratiği
– İngilizce kelime dinleme pratiği

Premium üyelik fiyatları da gayet uygun… Free ya da Premium kullanmak size kalmış.

Mutlaka Okumalısın

Duolingo - İngilizce öğreten en iyi uygulama

Duolingo İncelemesi – İngilizce öğreten en iyi uygulama

Duolingo en iyi ücretsiz çevrimiçi dil öğrenme programıdır. Eşsiz özellikleri ve net yapısı, yeni dil …

2 Yorum Var

  1. blank

    Blarma kelime ezberleme programını çok sevdim. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir