Ana Sayfa / İngilizce / Beelinguapp İncelemesi – Sesli Kitaplarla İngilizce Öğrenin

Beelinguapp İncelemesi – Sesli Kitaplarla İngilizce Öğrenin

Beelinguapp - Sesli Kitaplarla İngilizce Öğrenin
ARTILARI

  • Yabancı dillerde okuma yapmak için mükemmel.
  • Bol miktarda materyal bulunur.
  • 12 dil desteklemektedir.

EKSİLERİ

  • Karmaşık fiyatlandırma ve planlar bulunmaktadır. Kullanıcı için oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor…

Yabancı dil öğrenmek için birçok farklı uygulama türü var. Söz konusu okuma yapmak olunca iyi uygulama bulmak oldukça zorlaşabiliyor. Okuma yapmak için Beelinguapp‘ı deneyebilirsiniz.

Beelinguapp; 12 farklı dil desteği içeriyor ve ilginç okuma materyalleri sunan profesyonel bir uygulama. Uygulama çevirilerin yanı sıra okumaların ses kayıtlarını da sunuyor. Beelinguapp’ın uygulama içi satın alımları ve diğer satışları mevcut ancak bunlara ihtiyacınız yok. Şu anda piyasadaki en iyi ücretsiz dil öğrenme uygulamalarından biri olduğu için ücretsiz sürümünü deneyebilirsiniz.

Uygulama hem Android hem de iOS’ta kullanılabilir. Android sürümünü test ettim. Hem uygulamanın kendisi hem de sunduğu okumalar anlamında kalitesi oldukça yüksek görünüyor.

Birçok dil uygulamasında olduğu gibi, Beelinguapp freemium modelini kullanmaktadır. Yukarıda belirttiğim gibi uygulamadan ücretsiz olarak çok şey alabilirsiniz. Reklamların kaldırılması veya birkaç bonus özellik elde etmek için fazladan ödeme yapmanız gerekiyor. Ücretsiz sürümü kullandığınızda tüm özelliklere ve ayarlara erişebilirsiniz; ancak Beelinguapp kataloğundaki her bir metni alamazsınız. Bol olarak materyal yer alsa da sadece belirli bir parçasını alırsınız. Beelinguapp çoğunlukla makaleler ve çocuk öyküleri içermektedir.

Uygulamanın ücretsiz sürümünde bazı metinlerin kilitli olduğunu göreceksiniz ve bunlardan herhangi birini yaklaşık 1 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Ben Premium kullanıyorum o yüzden kafam rahat.

Beelinguapp her hafta yeni metinler ekliyor. Bu özelliği çok sevdim; çünkü Beelinguapp’ı istediğiniz kadar okumak için birkaç ay boyunca aktif şekilde kullanmanız yeterli olacaktır. Uygulamanın yardımı olmadan okuma yapabilmek için yeterince iyi olduğunuzu hissettiğiniz anda vazgeçersiniz. Belli dönem için Premium kullanıp bırakmak en mantıklısı görünüyor.

Desteklenen Diller

Belirtildiği gibi Beelinguapp İngilizce dahil 12 dili destekliyor. Desteklediği diller; Arapça, Çince, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Türkçe’dir.

İngilizceyi ana diliniz olarak ayarlamanız gerekmiyor. Örneğin; anadili İspanyolca olan biriyseniz ve Almanca konuşuyorsanız her iki dilde de mevcut olan metinleri arayabilirsiniz. Beelinguapp, ihtiyacınız olan dillerde okumalar yapmak için basit araçlara sahiptir.

Beelinguapp Nasıl Çalışır?

Uygulamaya başlamak için bir Google veya Facebook hesabı kullanarak oturum açmanız gerekir. Keşke bir e-posta adresi ve şifre kullanma seçeneği olsaydı, ama yok.

Ücretsiz sürümde, çalışmak için yalnızca bir dil seçebilirsiniz.

Uygulamayı kullanma talimatlarını içeren birkaç demo ekran göreceksiniz. Uygulama size talimatlarla nasıl kullanacağınızı öğretecektir.

Başlangıç, orta veya ileri düzeylerde ilgi alanlarınıza ve beceri seviyenize uyan malzemeleri bulmak için ekranın üst kısmındaki filtreleri kullanabilirsiniz. Bilim ve Teknoloji, Kısa Öyküler ve Romanlar, Kültür, Popüler Hikayeler, Çocuk Öyküleri ve Seyahat gibi kategoriler yer almaktadır.

Okumak istediğiniz metni bulduğunuzda indirmeniz gerekir. İndirilen tüm metinler uygulamanın Hikayelerim adlı bir bölümüne kaydedilir.

Okudukça metnin satır satır veya sürekli bir ses kaydını da oynatabiliyorsunuz. Okumanın-metin boyutunu ve hızını ayarlamak için seçeneklerde var.

Uygulamaya iyi tasarlanmış ve gerçekten profesyonel. Bir makalenin sonuna ulaşmak için zamanınız olmadığında uygulama metindeki yerinizi otomatik olarak kaydeder. Hikayelerim kısmını görüntülediğinizde her başlık kartında okumanın ne kadarını tamamladığınızı gösteren bir ilerleme çubuğu bulunur.

Yabancı bir dilde okuma alıştırması yapmanız gerektiğinde cömert miktarda ücretsiz içerik sunan Beelinguapp’ı mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

 Google play

Mutlaka Okumalısın

Modadil - YKS-Dil - ÖSYM

MODADİL – YKS-DİL için en iyi kaynak!

İster lisede dilci olun isterse benim gibi lise çıkışınız farklı alanda olsun… YKS-Dil sınavına hazırlanıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.