Başarılı İnsanların 5 Alışkanlığı

Başarı - Başarılı Olmak - Sabah Rutinleri Kazanmak - İstikrarlı Olmak
Başarılı insanlar ve diğer vasat insanlar arasındaki fark zamanlarını kullanma şeklidir. Başarılı insanlar günde yalnızca yirmi dört saat olduğunu bildiği için daha doğrusu bu bilinç düzeyine sahip olduğu için bu saatleri en iyi şekilde kullanmaktadırlar… En iyiler – en başarılılar, yaşıtları-rakipleri yataktan kalkmadan işe başlarlar. Bu yazımda sabah 8’den önce uyanan başarılı insanların 5 alışkanlığından bahsedeceğim.

1-Gerçek bir çalar saat kullanın
Çalar Saat - Çalar Saat Kullanan İnsanlar

Bu ipucunu okurken ne gibi bir fark yarattığını merak edebilirsiniz. Gerçek bir çalar saati sizi yataktan kalkmaya zorlar. Örneğin; telefonunuzu çalar saat olarak kullanıyorsanız yapmanız gereken tek şey ulaşmak ve ekrana basmaktır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde çoğu insan alarmını beş dakika daha ileriye alır. Hatta bu erteleme işini onlarca kez yapan insanlar bile var!

Çalar saat odanın diğer tarafındaysa yataktan kalkmak zorunda kalırsınız. Ayrıca gerçek bir çalar saat kullanmak sosyal medyayı kontrol etmediğiniz, gereksiz teknolojik aletlerle ilgilenmediğiniz için sabahın ilk zamanlarında güne başlama konsantrasyonunuzun bozulmasını engeller.

2-Nefes almak için biraz zaman ayırın
Nefes - Almak - Nefes Egzersizleri

Başarılı insanlar yataktan fırlamaz ve bilgisayara yönelmezler. Stresi azaltmanın ve rahatlamanın önemini çok iyi bilirler. Çoğu zaman onlar güne başlamadan önce bir fincan kahvenin tadını çıkarır ya da kitap okurlar…

Bunun gibi ritüeller kafanızı temizlemenizi ve bulunduğunuz gün için doğru bir zihin durumunda olmanızı sağlar.

3-Elbiselerinizi bir gece önce çıkarın
Bir Gün Önceden Elbise Çıkarmak - Güne Hazırlanmak - Elbise

Giysilerinizi geceden ertesi güne hazırlamak düzenli bir aklın işaretidir. Bu ertesi gün önemsiz meselelere odaklanmak yerine güne adam akıllı başlayacağınız anlamına gelir. Bu alışkanlık ertesi gün size zaman kazandıracak ve her bir dakikayı en üst düzeye çıkarmanızı sağlayacaktır.

4-Basit bir antrenman yapın
Antrenman, Spor, Antrenman Yapmak

Basit bir antrenman zihin sağlığınız için önemlidir. Başarılı insanlar antrenmana başka bir nedenle öncelik veriyorlar. Endorfinler, beyninizin belirli durumlarda ürettiği mutluluk hormonlarıdır ve bunların salgılanmasını sağlayan şeylerden biri egzersizdir.

Terli, yorucu bir antrenman yapmak zorunda değilsiniz. Bir egzersiz bisikleti, kısa bir koşu veya yoga seansı için azıcık zaman yaratabilirsiniz. Kendinize göre antrenman şekli bulmak size kalmış…

5-Hoşunuza giden bir şey okuyun
Kitap - Okumak

Yukarıda daha önce başarılı insanların okuma yaptıklarını söylemiştim. Başarılı insanlar TV izlemiyorlar veya iş e-postalarına yetişmek için kendilerini kasmıyorlar. Okumak beyni çalıştırır ve anlama becerisini geliştirir.
Güne kendinizi geliştirebileceğiniz veya öğrenebileceğiniz bir şeyle başlamaya çalışın. Örneğin; finans haberleriyle ilgileniyorsanız bununla ilgili okumalar yapın.

Bu değişiklikleri hemen bir kerede uygulamaya çalışmayın. Kademeli olarak yapılan bazı küçük değişiklikler yeni sabah rutininizi tamamen oluşturmanıza ve uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Mutlaka Okumalısın

Plütokrasi Nedir? - Plütokrasi yönetimi nedir? - Plütokrasi ile yönetilen ülkeler …

Plütokrasi

Eric Hoffer – Kesin İnançlılar kitabını okurken “Plütokrasi” kelimesi karşıma çıktı. Basit anlamda plütokrasi nedir …

2 Yorum Var

  1. blank

    Bu beş şeyden en başta yapabileceğim hoşuma giden şeyler okuma olabilir 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir