1000 Kelimelik Blog Yazısı Yazmak

1000 Kelimelik Blog Yazısı

Blog yazma konusunda yeniyseniz başlangıçta 1000 kelimelik blog yazısı yazmayı zor bulabilirsiniz. Ama zamanla çok kolay olduğunu göreceksiniz. Aslında bu 1000 kelimelik yazı yazma işini pratik yaparak hızlandırabilirsiniz. Olay yazma yeteneğinizi ve kendinizi geliştirmenizle alakalı…

Yukarıdaki öneriden sonra asıl meseleye odaklanalım.

Tek yapmanız gereken konuyu belirledikten sonra Word dosyası açmak. İlgili konuya ilişkin başlık ve alt başlıkları worde sıralayın. Yazıyı derinleştirebilmek için anahtar kelimeler de kullanabilirsiniz. Henüz yazmaya başlamamış olsanız bile her başlık altında nelerden bahsedebileceğinizi düşünmeye devam edin. Bu içeriğinizin gerçekte nasıl görüneceğini belirlemenize yardımcı olur.

Bunları yaparsanız tek seferde yazmanız daha kolay hale gelir. Konu-başlık-alt başlık-anahtar kelime derli toplu olmazsa kafanız karışır. Sürekli alt başlık – anahtar kelime ve yazacak şey arar durursunuz. 1000 kelimelik yazı için yola çıkar 50 kelime bile yazamamış olursunuz. Muhtemelen çoğu yazıyı tamamlayamadan silersiniz. Tecrübeyle sabit!

Ayrıca belirlediğiniz konuyla ilgili makaleleri, blogları okumaya mutlaka zaman ayırmalısınız. Bir şeyi anlamak ve detaylandırmak benim için gerçekten zorsa, diğer siteleri okuduktan sonra ilgili videoları bile izlerim. Gerekirse podcast bile dinleyin.

Bir blog yazısı yazmayı geciktirmeye devam ederseniz daha zor hale gelecektir. Günlük yaşamdaki kuralların aynısı yazı yazmak için de geçerli.

Tek yapmanız gereken yazmaya başlamak ve bu yapılmayacak bir şey değil. Tek seferde 1000 kelime yazmayı sevmiyorsanız ve herhangi bir süre sınırınız yoksa birkaç saatte bir 200-300 kelimeye yazarak konuyu tamamlayabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın

Blog Yazarak Zengin Olmak

İnsanlar blog yazarak çabuk zenginleşiyormuş gibi konuşuyorlar. Bu gerçek mi?  Tabii ki hayır. Ve eminim …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir